reklama

Opilý řidič Litsingi dostal od Teplic pokutu a podmínku

Franci Litsingi Franci Litsingi autor: CPA Eduard Erben
Vedení teplického fotbalového klubu potrestalo útočníka Francise Litsingiho za řízení v opilosti podmínečným ukončením smlouvy a pokutou.

Teplice - Vedení teplického fotbalového klubu potrestalo útočníka Francise Litsingiho za řízení v opilosti podmínečným ukončením smlouvy a pokutou. Její výši nespecifikovalo. Osmadvacetiletý hráč z Konga v sobotu v pět hodin ráno při silniční kontrole v Teplicích nadýchal 1,76 promile alkoholu.

"Vedení společnosti jednoznačně odsuzuje chování Franciho Litsingiho, který tímto činem porušil hrubým způsobem profesionální smlouvu. Tento čin odmítáme z lidského i profesionálního hlediska," stojí v prohlášení Teplic. V případě dalšího provinění Litsingi v klubu skončí.

Litsingi vyjádřil nad svým jednáním lítost a trest přijal. "Velmi se omlouvám vedení klubu, trenérům, spoluhráčům, partnerům klubu a všem fanouškům. Svého činu velmi lituji, zklamal jsem důvěru všech, kteří mi věřili a podporovali mě," řekl autor 15 ligových gólů pro klubový web. "Jsem připraven nést všechny následky," dodal.

Podle serveru TN.cz Litsingi vezl v autě tři spoluhráče - brankáře Tomáše Grigara, obránce Jana Kroba a útočníka Martina Jindráčka. To však klub odmítá. "Zmiňovaní hráči podle policejního vyšetřovaní, výpovědí samotných hráčů i dalších očitých svědků v této kauze nefigurují," uvedlo vedení Teplic.

reklama