reklama

Oranjes neměli odvahu. Robben: Bolí to, zajímal mě jen titul

Zklamaný Arjen Robben po semifinále MS. Zklamaný Arjen Robben po semifinále MS. autor: Reuters
Na nedostatek odvahy doplatili v semifinále světového šampionátu ve fotbale fotbalisté Nizozemska.

Sao Paulo - Na nedostatek odvahy doplatili v semifinále světového šampionátu ve fotbale fotbalisté Nizozemska.

V samotném utkání proti Argentině vsadili na zabezpečenou obranu a nevytvořili si prakticky žádné vyložené šance. V rozhodujícím penaltovém rozstřelu pak několik hráčů odmítlo jít kopat.

"Určil jsem na první penaltu dva hráče, kteří postupně odmítli. Tak jsem ukázal na Vlaara, protože to byl podle mě nejlepší hráč utkání. Myslel jsem, že bude mít sebevědomí. Šel do toho, ale ukázalo se, jak strašně těžké je proměnit," uvedl po utkání kouč Holanďanů Louis Van Gaal.

Van Gaal: Příliš šancí jsme neměli

Jeho defenzivní taktika a spoleh na útočné hvězdy tentokrát nevyšel. Robin van Persie byl prakticky neviditelný a Arjen Robben se přes vynikající obranu soupeře prosadil jen do jedné šance, kterou v závěru normální hrací doby prováhal.

"Je pravda, že jsme si nevytvořili příliš šancí, v předchozích zápasech jsme byli lepší. Ale Argentině jsme toho také moc nedovolili. Vyrovnali jsme se jí, možná jsme byli i o něco lepší," dodal Van Gaal.

Nizozemský kouč i přes neúspěch v semifinále pochválil svůj tým. "Odehráli jsme fantastický turnaj. Nikdo nevěřil, že postoupíme do semifinále. Přesto jsme obrovsky zklamaní," uzavřel lodivod nizozemského národního týmu.

Robben: Je kruté takhle vypadnout

Podobně hovořila také největší hvězda Oranjes na turnaji, ofenzivní záložník Arjen Robben. "Je kruté vypadnout tímto způsobem. Bolí to, ale na hřišti jsme nechali všechno. To, co se nám povedlo v Brazílii, je úžasné. Teď půjdeme do utkání o třetí místo, ale upřímně, zajímal mě jen titul," prohlásil třicetiletý hráč Bayernu Mnichov.

Robben svou penaltu v rozstřelu proměnil, selhali však Vlaar v první a Sneijder ve třetí sérii. Jejich střely vyrazil argentinský brankář Romero. Jeho protějšek Casper Cillesen nedokázal zastavit ani jednu ze čtyř střel Argentinců, byť při té poslední z kopačky Maxiho Rodrígueze byl hodně blízko.

Van Gaal přiznal, že kdyby mohl, postavil by na penalty do branky stejně jako proti Kostarice náhradního gólmana Krula.

"Bohužel jsem už předtím musel využít všechna tři střídání. Van Persie musel ze hřiště, sotva už běhal. Věřil jsem, že Huntelaar může rozhodnout ještě v prodloužení," vysvětlil holandský kouč.

reklama