reklama

Orloj pro hráče Sionu. Gattuso a spol. mají už sedmého kouče

Gennaro Gattuso nemusí kvůli orloji jezdit do Prahy. Má ho na lavičce svého Sionu. Gennaro Gattuso nemusí kvůli orloji jezdit do Prahy. Má ho na lavičce svého Sionu. autor: Reuters
Fotbalový Sion nemůže najít toho pravého. Za rok 2012 přišel už sedmý kouč

Paříž - Bývalý španělský záložník Víctor Muňoz se stal již sedmým trenérem švýcarského fotbalového klubu FC Sion v tomto roce a čtvrtým v aktuální sezoně. Ve středu nahradil Pierra-Andreho Schürmanna, který byl ve funkci od konce října. Klub na svém webu uvedl, že se s novým trenérem domluvil na spolupráci do konce sezony.

Pod Schürmannem odehrál tým jen pět ligových zápasů a jen v jednom nebodoval, přesto prezident Christian Constantin rozhodl neprodloužit kouči smlouvu trvající do zimní přestávky. Schürmann se tak stal již šestým trenérem, který musel v letošním roce klub opustit.

Sion začal rok pod vedením Laurenta Rousseyho, který byl nahrazen Rollandem Courbisem a ten poté současným trenérem Lazia Vladimirem Petkovičem, v této sezoně trenérskou pozici krátce obsadili také Michel Decastel a Sebastian Fournier.

Pětapadesátiletý Muňoz naposledy vedl jiný švýcarský klub Xamax Neuchatel, který byl ale začátkem letošního roku z ligy vyloučen kvůli finančním machinacím čečenského majitele Bulata Čagajeva. Mimo to Muňoz trénoval v Řecku, Rusku a Španělsku. Jeho současnému týmu Sionu patří v lize čtvrté místo s pětibodovým mankem na vedoucí Grasshopper Curych.

reklama