Oslavy Bayernu se i před devítibrankovou výhru odkládají

30. 3. 2013 18:09
Fotbalisté Dortmundu zvítězili v 27. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 2:1 a nejméně o týden oddálili mistrovské oslavy Bayernu Mnichov. Ten večer vyhrál 9:2 nad Hamburkem.
Fotbalisté Bayernu slaví velikonoční nadílku do sítě Hamburku. Na titul si musí ještě počkat. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu zvítězili v 27. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 2:1 a nejméně o týden oddálili mistrovské oslavy Bayernu Mnichov.

Sedm kol před koncem ztrácejí na druhém místě na bavorský velkoklub, který ve večerním duelu zvítězil 9:2 nad Hamburkem, dvacet bodů. Čtyřmi góly se v dresu vítězů blýsknul Pizzaro.

Heynckes šetřil opory, Bayern přesto řádil

Trenér Jupp Heynckes nechal před čtvrteční odvetou Ligy mistrů proti Juventusu na lavičce několik stabilních opor včetně nejlepšího střelce bavorského klubu Maria Mandžukiče. I přesto domácí vstřelili Hamburku v prvním poločase pět branek, když se prosadili Shaqiri, Schweinsteiger, Robben a dvakrát Pizarro.

Bayern nepolevil ani po přestávce. Druhou trefu zaznamenal Robben a peruánský kanonýr Pizarro přidal další dvě branky. Zaznamenal tak 164. gól a v tabulce střelců německé ligy se posunul na 10. místo.

Přeskočil jiného kanonýra Bayernu Karla-Heinze Rummeniggeho. Hamburský gólman Adler inkasoval podeváté po Ribéryho střele, čestné úspěchy hostů si připsali Bruma a Westermann. Záložník Petr Jiráček v sestavě hostů chyběl kvůli střevní chřipce.

O výhře Dortmundu rozhodl Lewandowski

Dortmund se dostal do vedení v 29. minutě, kdy po centru Marka Reuse prodloužil míč hlavou přesně na zadní tyč Lukasz Piszczek. Vítěz posledních dvou ročníků soutěže však o svůj náskok přišel v 63. minutě po brance Rumuna Alexandrua Maxima, který poprvé skóroval při svém čtvrtém startu v bundeslize.

Již padesátý zásah v německé soutěži si ale na druhé straně připsal Robert Lewandowski a zařídil Borussii tři body. Nejlepší střelec soutěže snadno poslal zblízka do prázdné branky pas od Piszczeka, dal svůj 20. gól v tomto ročníku a trefil se v devátém duelu za sebou.

Leverkusen se setřást nenechal

S Dortmundem udržel krok třetí Leverkusen, který zvítězil na hřišti nováčka z Düsseldorfu 4:1. Hosté se poprvé dostali do vedení v 22. minutě díky penaltě Stephana Kiesslinga. Fortuně, za kterou odehrál celý duel stoper Martin Latka, pomohl ke srovnání vlastní gól Daniela Schwaaba krátce před přestávkou.

Bayer, v jehož sestavě chyběl bek Michal Kadlec, ale v druhé půli naplnil roli favorita. Jasnou výhru mu zařídil dvěma góly André Schürrle a těsně před koncem zpečetil skóre znovu Kiessling.

Nastoupili Krmaš, Pospěch i Gebre Selassie

Düsseldorf má i přes porážku stále pět bodů k dobru na barážovou 16. příčku, protože Augsburg se střídajícím záložníkem Janem Morávkem prohrál 0:2 s Hannoverem. Výhru 2:0 si naopak připsal Freiburg se stoperem Pavlem Krmašem, tři body mu zařídil dvěma trefami Max Kruse.

Zdeněk Pospěch nastoupil neobvykle na levé straně obrany Mohuče, a tak v zápase s Brémami sváděl u postranní čáry přímé souboje s pravým bekem soupeře Theodorem Gebre Selassiem. Duel jejich týmů skončil nerozhodně, protože na gól mohučského Adama Szalaie už z první minuty odpověděl v 69. minutě Aaron Hunt.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Augsburg - Hannover 0:2 (61. a 90. Rausch), Düsseldorf - Leverkusen 1:4 (41. vlastní Schwaab - 22. z pen. a 87. Kiessling, 62. a 84. Schürrle), Freiburg - Mönchengladbach 2:0 (69. a 90.+1 Kruse), Mohuč - Brémy 1:1 (1. Szalai - 69. Hunt), Schalke - Hoffenheim 3:0 (71. Höger, 79. Raffael, 83. Pukki), Stuttgart - Dortmund 1:2 (63. Maxim - 29. Piszczek, 83. Lewandowski), Bayern Mnichov - Hamburk 9:2 (31., 45., 53. a 68. Pizarro, 34. a 54. Robben, 5. Shaqiri, 19. Schweinsteiger, 76. Ribéry - 75. Bruma, 86. Westermann).

1. Bayern Mnichov 27 23 3 1 78:13 72
2. Dortmund 27 15 7 5 62:32 52
3. Leverkusen 27 14 6 7 50:35 48
4. Schalke 27 12 6 9 46:43 42
5. Mohuč 27 10 9 8 34:30 39
6. Eintracht Frankfurt 26 11 6 9 39:37 39
7. Freiburg 27 10 9 8 35:33 39
8. Mönchengladbach 27 9 11 7 35:37 38