reklama

Ostravský talent Vydra míří za 100 milionů do Udine

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Jan Langer
Deníku Sport to sdělil majitel Baníku Petera

Ostrava - Fotbalisty Baníku Ostrava s největší pravděpodobností po půlročním působení opustí mladý útočník Matěj Vydra. Osmnáctiletý talent míří do italského Udine, jež za něj v několika splátkách zaplatí podle deníku Sport čtyři miliony eur (asi 100 milionů korun). Vydra podstoupí ve čtvrtek zdravotní testy, po nichž by měl následovat podpis pětileté smlouvy.

"Nabídka, kterou Baník dostal, je skutečně lukrativní a v našich ligových poměrech se snad nedá odmítnout. Přispěje to k ekonomické stabilitě klubu. Jsme blízko dohodě," řekl dnes ČTK majitel Baníku Tomáš Petera.

Člen reprezentační devatenáctky Vydra, jenž v lednu přišel do Ostravy z druholigové Jihlavy za 15 milionů korun, má do Itálie odjet už dnes. Klub z Vysočiny by měl na svém bývalém hráči dále profitovat, z přestupové částky by mu mělo připadnout deset procent.

Čtěte také:

Ústí slaví postup do Gambrinus ligy. Po 51 letech
Hradec završil postup. K elitě se vrací po sedmi letech

Během půlročního angažmá v Baníku odehrál Vydra 14 zápasů a čtyřikrát skóroval. Zazářil především ve svém prvním utkání na Bazalech, kdy vstřelil coby střídající hráč dva góly Jablonci. Sledovaly ho kluby z Anglie, Německa, Itálie. S Udine se o Vydru do poslední chvíle přetahoval Leverkusen.Baníku se tak rozpadá ofenziva.

Po dvou nejlepších střelcích Mariu Ličkovi s Tomášem Mičolou, kteří odešli do Brestu, ztrácí i mladého kanonýra Vydru. Toto trio obstaralo 19 gólů Ostravy.

"Pracujeme na příchodu jiného talentovaného hráče, který by Matěje mohl nahradit," řekl Petera. Podle neoficiálních informací se jedná o příbramského útočníka Antonína Fantiše, jenž by se stal už čtvrtým fotbalistou, který ze středočeského celku v létě na Bazaly zamířil.

Pokud Vydra skutečně do Udine přestoupí, stane se už pátým českým hráčem v tomto klubu za poslední dekádu. Před svým přestupem do AC Milán v Udine působil tři sezony jiný bývalý hráč Baníku Marek Jankulovski, po něm tam hráli obránci Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný.

Od loňska je členem klubu brankář Zdeněk Zlámal, jenž však strávil uplynulou sezonu na hostování ve španělském Cádizu.

reklama