reklama

Ostrý debut pro Vyhnala: Řepka je tvrdý, ale dobrý hráč

Slavia překonala brankáře Blažka jen jednou Slavia překonala brankáře Blažka jen jednou autor: ČTK
Žádné záludnosti na hřišti nebyly, říká mladý útočník

Praha - Ještě do včerejška o něm věděl málokdo. Však ho také kouč Karel Jarolím do svého A-týmu dříve nevytáhl. Mladý útočník Pavel Vyhnal dostal šanci až v pondělí a jistě na ní jen tak nezapomene. Debutoval totiž rovnou v derby pražských S.

Fanoušci neskrývali při vyhlašování sestavy překvapení. Dvacetiletý forvard je sice jejich nejlepší střelec rezervního týmu, aby však startoval v jednom z nejprestižnějších zápase roku, bylo hodně odvážné rozhodnutí.

Čtěte také:
Řepkovi zase tekly nervy. V derby se mělo červenat
Pražské derby pro Spartu. Remízu odmítnul Wilfried
Jarolím: Nechci brečet, ale při vyrovnání byl ofsajd

Jarolím možná ale neměl na výběr. Další mladík Hora se ještě střelecky nechytil, jiní útočníci Vlček, Naumov nebo Hloušek jsou zranění.

I když Slavia znovu doplatila na neproduktivitu útočných řad (jediný gól dával obránce Trapp, za Spartu skórovali oba forvardi Kadlec s Wilfriedem), Vyhnalovo účinkování se hodnotilo velmi kladně.

"Je to ohromná příležitost, první start a hned derby. O tom, že bych měl v pondělí v derby nastoupit, jsme se v podstatě bavili během celého týdne. Takže připravený jsem rozhodně byl. Snažil jsem se dostat Řepku a Brabce pod tlak," vysvětloval na oficiálních stránkách Slavie.

"Pavel Vyhnal v průběhu zápasu nezklamal. Ukázal, že předpoklady střílet branky má," pochválil ho po zápase i Jarolím.

Proti Řepkovi je těžké hrát

Mezi jeho vzory patří například i Fernando Torres. Tak jako španělský reprezentant, i on bojoval osamocený na hrotu velmi statečně. Přes zkušeného Řepku to neměl jednoduché, což měl při vzájemných soubojích poznat.

"No... Byly určitě tvrdé. Ale myslím si, že jsem se s ním docela popral. Je to každopádně dobrý obránce. Hrát proti němu je těžké, musíte ustát souboje, když sledujete míč, a on do vás zezadu drcne. Na hřišti ale nebyly žádné záludnosti," říká odchovanec vršovického klubu.

Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Prohlédněte zde

Dvacet minut před koncem mohla za stavu 1:1 přijít jeho chvíle. Jeho strážce podcenil souboj u autové čáry, hbitý Černý stihl míč ještě na hřišti a pelášil na osamoceného Blažka. Poté oslovil přihrávkou Jandu, který přiťukl právě Vyhnalovi, ale ten následně vystřelil vedle.

"Jsem zklamaný. Příležitost jsem měl, měl jsem to určitě vyřešit lépe. Možná jsem si mohl ještě míč zastavit. Snažil jsem se zakončit rychle a obstřelit bránící hráče. Je to strašná škoda, že jsme zápas nedohráli. I bod by byl pro nás teď dobrý," smutnil, když Wilfried v závěru strhl vítězství na stranu rivala.

Jeho chvíle v letošní sezoně ale ještě mohou přijít.

reklama