Ostuda: Fanoušci se poprali na hřišti, postoupil Baník

16. 9. 2009 20:21
Utkání v Opavě bylo přerušeno pro výtržnosti fanoušků
Fanoušci Baníku ukázali svou odvrácenou tvář
Fanoušci Baníku ukázali svou odvrácenou tvář | Foto: Jan Langer

Opava - Obrovskou ostudu ztropili fanoušci ostravského Baníku a SFC Opavy při středečním utkání třetího kola Ondrášovka Cupu.

Příznivci celku z Gambrinus ligy neunesli na hřišti Opavy nepříznivý stav 0:1 a začali rozbíjet zařízení místního stadionu, přičemž později také vtrhli na hřiště, kde se strhla hromadná bitka.

Vyhrocenou situaci sice museli řešit až přivolaní policisté, kterým trvalo několik minut, než dostali oba znesvářené tábory do svých sektorů.

Před tímto řáděním se museli skrýt i samotní hráči a trvalo zhruba patnáct minut, než se v utkání znovu pokračovalo.

Hostující hráči poté dokázali při závěrečném tlaku vyrovnat díky Zeherově dorážce z bezprostřední blízkosti a utkání tak dospělo do pokutových kopů.

V nich byli znovu lepší svěřenci Miroslava Koubka. Zatímco ani jeden z ostravských střelců při rozstřelu nezaváhal, Opava doplatila na neproměněnou penaltu Cigánka, jehož pokus zneškodnil brankář Buček. .