reklama

Domluvili se Němci a Italové? Ostuda fotbalu, říká Hapal. Slovenský premiér Fico už chystá protest

Robert Fico Robert Fico autor: Reuters
Slováci měli nakročeno do semifinále malého Eura, ale postup jim překazila výhra Itálie nad Německem 1:0. "To, co předvedli Němci a Taliáni, to byla jedna velká ostuda fotbalu," řekl kouč Slováků Pavel Hapal. Nad okolnostmi vyřazení fotbalové jednadvacítky Slovenska v základní skupině mistrovství Evropy v Polsku následně vyjádřil rozčarování i slovenský premiér Robert Fico.

Lublin - Český trenér slovenské fotbalové jednadvacítky Pavel Hapal těžce nesl vyřazení v základní skupině mistrovství Evropy v Polsku a hlavně způsob, jakým k němu došlo. Jeho tým připravila o účast v semifinále těsná výhra Itálie nad Německem 1:0 na závěr skupiny C, která zajistila postup oběma celkům.

Italové porazili 1:0 Německo, do semifinále postoupily oba týmy. Slováci mají smůlu Italové porazili 1:0 Německo, do semifinále postoupily oba týmy. Slováci mají smůlu Čtěte zde

"To, co předvedli Němci a Taliáni, to byla jedna velká ostuda fotbalu na takovém šampionátu. Jestli je fair play, že hrají na to, aby prohráli 0:1… To přece do fotbalu nepatří. Někdo by s tím měl něco udělat, když se to týká takové velké země, jako je Německo," řekl Hapal novinářům po zápase, který připravil jeho svěřence o možnost postoupit jako nejlepší tým z druhých míst.

Na tiskové konferenci český kouč zadržoval slzy. "Jsem neskutečně zklamaný. S velkým respektem vůči Španělům a Angličanům pro mě tohle mistrovství končí, protože už se na ně dívat nebudu. Pokud by se Španělé a Angličani dostali do finále, tak se na to rád podívám, ale jinak už se dívat nebudu," prohlásil.

Slováci také chystají oficiální protest. A to dokonce s podpisem samotného premiéra země Roberta Fica. Předseda slovenské vlády v pondělí pošle protestní dopis prezidentovi UEFA. 

"Předseda vlády SR Robert Fico je rozčarován ze způsobu, jakým byl slovenský národní tým do 21 let vyřazen z evropského fotbalového šampionátu v Polsku. Velmi ho zneklidňuje, že výsledek utkání Německo - Itálie vyvolává vážné pochybnosti o tom, že bylo odehráno v duchu fair play," uvedl úřad vlády.

reklama