reklama

Ostuda! Litevští fotbalisté slyšeli lotyšskou hymnu

A pozor, už se hraje. Na tribuny nového stadionu se vejde 21 tisíc sedících diváků. Na první zápas jich přišlo téměř 15 tisíc. A pozor, už se hraje. Na tribuny nového stadionu se vejde 21 tisíc sedících diváků. Na první zápas jich přišlo téměř 15 tisíc. autor: Ondřej Besperát
Litevci slyšeli hymnu lotyšskou. Ostuda, přiznal svaz

Praha - Premiéru české reprezentace v novém Edenu zkazilo faux pas mezinárodních rozměrů. Pořadatelé totiž litevským reprezentantům zahráli před začátkem utkání hymnu sousedního pobaltského státu - Lotyšska.

Kvůli záměně dvou sousedních států se nerozdávaly ani oficiální programy, jak bývá při velkých fotbalových utkáních zvykem.

Čtěte více o zápasu Česká republika - Litva

Reputaci pořadatelů a celého Českomoravského fotbalového svazu nezachránila ani správně vybraná litevská vlajka. Tu totiž pořadatelé zavěsili pod střechu stadionu vzhůru nohama, takže dole byl namísto pruhu červeného pruh žlutý.

Mapa - Litva Foto: Aktuálně.cz

"Je to politováníhodná událost. A to hlavně vůči našim hostům," řekl redakci Aktuálně.cz Václav Tichý, ředitel oddělení komunikace a vnějších vztahů ČMFS.

Ten v telefonu ihned vyloučil, že by šlo o technické selhání. "V takových případech jde vždy o selhání lidského faktoru, ať už na jakémkoli stupni," dodal.

Rozčarování byli také samotní litevští hráči, kteří nechápali, že se něco takového může stát.

"Hned mi říkal jeden spoluhráč ze Spartaku Moskva (pozn. red. Ignas Dědura), co to má znamenat. Docela nám nadávali," přiznal obránce české reprezentace Radoslav Kováč.

reklama