spo
16. 10. 2007 5:00
Slávisté za prohru v poháru dostali pokutu s podmínkou
Amatérští fotbalisté Líšně si šokující vítězství náležitě užili.
Amatérští fotbalisté Líšně si šokující vítězství náležitě užili. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Za pohárovou blamáž na hřišti Líšně zaplatí fotbalisté Slavie pokutu 50 tisíc korun. Vedení klubu se po dohodě s realizačním týmem rozhodlo potrestat hráče za zápas Poháru ČMFS, ve kterém slávisté podlehli diviznímu soupeři 3:4.

Pokutu 50 000 korun zaplatí každý hráč A-týmu, který do zápasu nastoupil. "Naši hráči si musí uvědomit, že jsou profesionálové a tomu musí odpovídat jejich výkony a výsledky," uvedl v tiskovém prohlášení generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Je to obrovská ostuda, hřímal Doležal - více ZDE

"Absence reprezentantů a zraněných fotbalistů nemůže být v zápase proti diviznímu soupeři omluvou," dodává šéf klubu.

Ale pokuta pro členy prvního mužstva není definitivní, hráči ji mohou odčinit.

"Pokud Slavia vyhraje následující čtyři ligové zápasy, bude hráčům pokuta odpuštěna," sdělil manažer pro komunikaci Ondřej Zlámal. Slávisté tak potřebují vyhrát doma s Plzní, v Liberci, s Teplicemi a na Žižkově.

Slávisté sice nastoupili v Líšni v hodně kombinované sestavě, ale přesto byli jednoznačným favoritem zápasu. Po dvaceti minutách se však příznivci červenobílých nestačili divit, když jejich tým po vlažném startu prohrával po dvaceti minutách už 0:2 a nakonec jen stačili snížit na 3:4.

Překvapení v poháru: Slavia prohrála v Líšni - čtěte ZDE