reklama

Otec a syn Uhrinové budou spolu pracovat v Tbilisi

Dušan Uhrin se synem Dušan Uhrin se synem autor: Eduard Erben
To bude unikát. Gruzínský klub Dinamo Tbilisi budou mít v příští sezoně na povel dva trenéři z Česka, otec a syn.

Praha - To bude unikát. Gruzínský klub Dinamo Tbilisi budou mít v příští sezoně na povel dva trenéři z Česka, otec a syn.

Dušan Uhrin mladší bude mužstvo koučovat, jeho otec, trenér vicemistrů Evropy 1996 pak v klubu bude působit jako poradce.

Rumunsko padlo, jde do Gruzie

"Měl jsem i nějakou nabídku z Rumunska, ale tam to bylo komplikované, takže půjdeme do Tbilisi. Teď jsme tam s tátou byli, zázemí tamního Dinama je na tak vysoké úrovni, že s ním nesnese srovnání žádný český klub," vypráví Dušan Uhrin mladší.

Ten si před několika lety udělal jméno zejména úspěchy s Mladou Boleslaví, s níž úspěšně bojoval i v pohárové Evropě, když v Evropské lize vyřadil Olympique Marseille.

Poté se etabloval v rumunské lize. S Temešvárem slavil úspěchy, ale klub pak ztratil licenci a byl vyřazen z ligy.

Nedomluvil se s "S" ani Boleslaví

Dušan Uhrin mladší poté rok "pauzíroval". V uplynulých týdnech jednal podle zákulisních informací se Slavií, Spartou a Mladou Boleslaví. Ale tyto varianty padly, a tak míří do Gruzie.

Tam mu bude dělat společnost jeho otec, bývalý slavný trenér Sparty a české reprezentace. Ten už v minulosti Dinamo Tbilisi trénoval, takže "ví, do čeho jde".

Klub se mění, Uhrin bude radit

"Teď ten klub koupil jeden ruský miliardář, vylepšuje stadion pro 55 000 lidí a chce dostat tým zpátky do pohárové Evropy, teď skončili až čtvrtí, s tím nebyli spokojeni," říká trenér-veterán.

"Chystají tam spoustu změn, v jeho struktuře, směrem k mládeži a tak - a k tomu si tam právě povolali i tátu, aby jim s tím poradil," vysvětluje Dušan Uhrin mladší.

"Jestli mi táta bude kecat i do trenérského řemesla? To si pište, že bude," směje se. "Ale nikdy jsme spolu zatím nepracovali, bude to zajímavé."

reklama