reklama

Otevřená válka fanoušků s evropským fotbalem. UEFA Legii za choreo s prasetem uzavřela stadion

Transparent prasete podráždil UEFU, Legia Varšava bude příští zápas evropských pohárů hrát bez díváků. Transparent prasete podráždil UEFU, Legia Varšava bude příští zápas evropských pohárů hrát bez díváků. autor: ČTK
Jedni upevňují svou moc, druzí neustále bijí do jejich arogance. Vzájemné pošťuchování se proměnilo v otevřenou válku, která nemá konce, jen stále tvrdší následky pro polský fotbalový klub. Legia Varšava bude hrát příští zápas evropských pohárů bez diváků. A to kvůli vtipné choreografii, na kterém si prase v obleku fotbalové asociace hoví v penězích fotbalových fanoušků.

Varšava - A pokutu 35 tisíc eur dostává.... Tipnout jste si mohli sami, nebylo těžké hádat. Prase v logu UEFA, které si libuje nad penězi fotbalových fanoušků, doprovázel jasně mířený nápis proti fotbalové asociaci. 

Fanoušci Legie Varšava jim na obrovském choreu před začátkem play off Evropské ligy se Šerifem Tiraspol dávali najevo svůj nesouhlas s tím, jak UEFA neustále a tvrdě trestá jejich aktivitu i klub samotný. 

Výsledkem je trest další. A ještě mnohem tvrdší. 

Klub musí za prase v hledišti zaplatit pokutu padesát tisíc eur (cca 1,3 miliony eur) a navíc bude mít zavřený stadion na příští zápas evropských pohárů. 

Válka s UEFA trvá rok

Protože polský mistr s Tiraspolem z pohárové Evropy vypadl, přenese se trest do příští sezony. 

Tohle celé je ale výsledkem na evropské půdě nevídaného sporu mezi nadnárodní fotbalovou asociací a fanouškovským táborem jednoho konkrétního klubu. 

Celý spor vypukl loni, když fanoušci Legie byli za užití pyrotechniky v zápase s Dortmundem potrestáni uzavřením stadionu během dalšího domácího duelu Ligy mistrů s Realem Madrid. 

Tehdy se choreo s prasem v logu objevilo na scéně poprvé. 

Letos UEFA podráždila hrdé polské příznivce už ve třetím předkole Ligy mistrů. Před zápasem s Astanou totiž kotel Legionářů překryl transparent německého vojáka držícího pistoli u hlavy dítěte, který připomínal jednu z nejdůležitějších událostí polské historie, tedy polský odboj z roku 1944. 

Fanoušci chtějí pokutu zaplatit, klub dá peníze charitě

UEFA ale označila takový transparent za nevhodný a potrestala klub pokutou milion korun a podmínečným uzavřením stadionu, právě z toho důvodu se fanoušci i s vědomím následného trestu rozhodli vyvěsit v zápase s Tiraspolem choreo s prasetem i podruhé. 

Aby ale netratil ani klub samotný, založili fanoušci na internetu peněžní sbírku a velmi rychle se jim mezi sebou podařilo vybrat na obě pokuty. Klub, který za jejich aktivitami stojí, ale hodlá jejich peníze věnovat raději charitě. 

I s vědomím toho, že na příští domácí zápas evropských pohárů žádnou vstupenku neprodá.

reklama