Palermo porazilo AC Milán v nastaveném čase

ip
26. 9. 2007 22:51
Hrálo se 5.kolo italské nejvyšší fotbalové ligy

Palermo - Soupeř Mladé Boleslavi v Poháru UEFA, tým Palerma, zvítězil doma v 5.kole nejvyšší italské fotbalové soutěže nad AC Milán 2:1.

Milánští sice vedli od desáté minuty brankou nizozemského záložníka Seedorfa, ovšem tým ze Sicílie nepříznivý stav nepoložil. Naopak. Nejprve v 73.minutě vyrovnal obránce Diana a pak v nastaveném čase, stejně jako v Boleslavi, strhlo Palermo vítězství na svou stranu. Prosadil se Fabrizio Miccoli.

Za hosty odehrál celý zápas reprezentační obránce Marek Jankulovski.

V dalším šlágru 5.kola hostila Fiorentina dosavadního lídra AS Řím. Hosté na hřišti soupeře dvakrát vedli, avšak nedokázali vedení udržet do závěrečného hvizdu. Na konečných 2:2 vyrovnal 10 minut před koncem z penalty rumunský kanonýr Adrian Mutu.

Za domácí odehrál celých devadesát minut Tomáš Ujfaluši.

Z remízy se může těšit i záložník Lukáš Jarolím. Jeho Siena remizovala v utkání s Atalantou Bergamo 1:1 a bývalý hráč Slavie odehrál na hřišti celý zápas.

Radost ze tří bodů mohou mít Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera. Přestože ani jeden z nich do utkání s Reginou nezasáhl, Juventus zvítězil vysoko 4:0.

Naopak se nedařilo Udinese Calcio. Ex-liberecký obránce Tomáš Zápotočný odehrál plných 90 minut avšak nedokázal zabránit prohře v Janově 2:3. V utkání navíc inkasoval žlutou kartu.

Brankář Parmy Radek Petr se do hry nedostal. Přesto jeho tým zvítězil nad Turínem v poměru 2:0.

Siena - Atlanta Bergamo 1:1
(31. Loria - 61.Doni z pen.)
Parma - Turín 2:0 (61. Reginaldo, 63. Corradi)
Palermo - AC Milán 2:1 (73. Diana, 90. Miccoli - 10. Seedorf)
Neapol - Livorno 1:0 (85. Sosa)
Lazio Řím - Cagliari 3:1 (48, 84 Rocchi, 60. Panděv - 70. Acquafresca)
Juventus Turín - Reggina Calcio 4:0 (48.Legrottaglie, 50. Salihamidžič, 76. Trezeguet, 90. Palladino)
Inter Milán - Samdoria Janov 3:0 (23, 49. Ibrahimovič, 58. Figo)
Janov - Udinese Calcio 3:2 (21, 47. Borriello, 73. Borriello z pen. - 50. Asamoah, 77. Mesto)
Fiorentina - AS Řím 2:2 (24. Gamberini, 80. Mutu z pen. - 19. Mancini, 37. Giuly)
Catania - Empoli 1:0 (48. Martinez)