reklama

Panama senzačně vyřadila Mexiko a zahraje si ve finále

Fotbalisté Mexika titul ve Zlatém poháru neobhájí. V semifinále senzačně padli 1:2 s Panamou. Fotbalisté Mexika titul ve Zlatém poháru neobhájí. V semifinále senzačně padli 1:2 s Panamou. autor: Reuters
O titul mistra Severní a Střední Ameriky si domácí Spojené státy v neděli v Chicagu zahrají proti Panamě, která ve středu v Arlingtonu vyřadila obhájce z Mexika po výhře 2:1.

Arlington - Fotbalisté USA porazili v semifinále Zlatého poháru 3:1 Honduras a popáté za sebou postoupili do finále.

O titul mistra Severní a Střední Ameriky si v neděli v Chicagu zahrají proti Panamě, která ve středu v Arlingtonu vyřadila obhájce z Mexika po výhře 2:1.

Výběr německého trenéra Jürgena Klinsmanna poslal do finále Landon Donovan, který proti Hondurasu zaznamenal dvě branky a s pěti góly se posunul mezi nejlepší střelce turnaje.

Američané mohou získat první titul od roku 2007; na předchozích dvou šampionátech ve finále vždy podlehli Mexiku.

Panama ve finále teprve podruhé

Také Panama ve finále nastoupí s pětigólovým střelcem. Gabriel Torres sice v semifinále vyšel naprázdno, po jeho rohu však zaznamenal v 61. minutě rozhodující branku jmenovec Román Torres.

O první gól zápasu se postaral Blas Pérez, za Mexiko ještě v prvním poločase vyrovnal Luis Montes.

Panama se ve finále představí podruhé - v roce 2005 prohrála s USA až v penaltovém rozstřelu. Američané budou usilovat o celkově pátý titul, když Zlatý pohár ovládli také v letech 1991 a 2002.

Výsledky:

USA - Honduras 3:1 (2:0)

Branky: 27. a 53. Donovan, 11. Johnson - 52. Medina.

Panama - Mexiko 2:1 (1:1)

Branky: 13. Pérez, 61. Torres - 26. Montes.

Finále se hraje 28. července v Chicagu.

reklama