reklama

Panathinaikos přišel za řádění fandů o šanci na titul

autor: Reuters
Panathinaikos ztrácí na Olympiakos pět kol před koncem deset bodů

Atény - Pokutou 252 tisíc eur (6,23 milionu korun), čtyři následující domácí zápasy bez diváků a především ztráta reálné šance na ligový titul. Takový je trest pro fotbalisty Panathinaikosu Atény za řádění fanoušků v nedělním derby s Olympiakosem Pireus.

Rozhodčí zápas dvou nejlepších týmů tabulky ukončil osm minut před koncem za stavu 1:0 pro Olympiakos. Fanoušci Panathinaikosu totiž začali házet na tribuny i hrací plochu zápalné lahve, kvůli nimž hořel stadion na třiceti místech.

Panathinaikos se tak prakticky může rozloučit s titulem. Olympiakos, který před zápasem vedl o čtyři body, má pět kol před koncem soutěže už desetibodový náskok.

Čtěte také:
V Aténách se kvůli řádícím fanouškům nedohrálo derby

Disciplinární komise Řecké fotbalové federace ve čtvrtek nejen zápas kontumovala 0:3 ve prospěch hostujícího Olympiakosu, navíc Panathinaikosu odečetla tři body. S dvoubodovým mankem navíc nastoupí aténský klub do dalšího ročníku.

Po zásahu policie bylo zadrženo na 60 lidí, vedle fanoušků bylo zraněno několik desítek policistů.

Bitky, plameny a nedohraný zápas. Hooligans opět řádili při aténském derby Bitky, plameny a nedohraný zápas. Hooligans opět řádili při aténském derby Prohlédněte zde

reklama