reklama

Papadopulos se Angličanů nebojí. Prosadí se?

Arnhem - Má být hvězdou českého fotbalu, ale jeho kariéra se povážlivě zasekla. Útočník Leverkusenu Michal Papadopulos nyní může prokázat své kvality na ME do 21 let.

Po talentovaném forvardovi Baníku Ostrava kdysi osobně sáhl věhlasný Arsene Wenger a přivedl si jej do Arsenalu. Nakonec mu ale šanci v prvním týmu nedal. V pondělí má dvaadvacetiletý fotbalista šanci ukázat se proti zemi, v níž se neprosadil - Anglii.

  • Češi začnou ME proti favorizované Anglii
    Předzápasová analýza BettingCentrum.cz

"Anglii respektujeme, ale nebojíme se jí," prohlásil pro server uefa.com před úvodním utkáním Česka ve skupině B evropského šampionátu na stadionu Geraldome v Arnhemu.

"Anglie však určitě patří mezi favority. Ale každý zápas začíná stavem 0:0 a stát se může cokoliv," dodal český reprezentant, jenž má i řecký původ. Při ročním hostování v Arsenalu Papadopulos sice Premier League nevyzkoušel, ale i tak bere svoji  anabázi v Londýně jako užitečnou. "Byla to neuvěřitelná zkušenost, trénoval jsem s hráči jako Thierry Henry. Bylo to zkrátka skvělé," pokračoval odchovanec ostravského fotbalu pro uefa.com.

"Cílem je postoupit"

Případný úspěch proti favorizovaným Angličanům by  výrazně přiblížil výběr trenéra Ladislava Škorpila k postupu ze základní skupiny, ale také by mohl pomoct v kariéře momentálně stagnujícího talentu českého fotbalu, jenž zatím v Bayeru Leverkusen nedostává moc šancí.

"V Leverkusenu už jsem rok a půl a cítím, že věci už se musejí pohnout dopředu. Doufám, že se tak stane," věří střelec tří gólů v dresu reprezentační jedenadvacítky.

Na šampionátu však osobní cíle jdou stranou: "Tenhle turnaj není o tom, jak se bude dařit mně, jde o tým. Měli jsme hodně zraněných, ale jejich stav se lepší. V přípravě se nám sice moc nedařilo, ale naostro se bude hrát až v pondělí večer. Naší ambicí je postup ze skupiny, pak už se může stát cokoliv."

Anglie ve dvou posledních vzájemných zápasech nedokázala fotbalisty České republiky porazit, ale přesto se všeobecně favorizuje výběr Stuarta Pearce.

Zápas začne v pondělí v 18.15 hodin na arnhemském stadionu Geraldome s kapacitou 28 000 sedících diváků a s výměnným trávníkem. Chlouba arnhemského fotbalu hostila před sedmi lety Euro 2000. Kromě slavných fotbalistů se na stadionu představila například Madonna, Paul McCartney, Metallica či U2.

reklama