reklama

Papadopulos si vzal kopačky Baroše. A obětoval hokej

Papadopulos zažívá třetí pozvánku od třetího trenéra

Štiřín - Třikrát za posledních patnáct měsíců byl útočník Michal Papadopulos povolán do fotbalové reprezentace a pokaždé paradoxně obdržel "povolávací rozkaz" od jiného trenéra.

V přípravných zápasech jej loni v srpnu v Anglii nejprve na jedinou minutu vyzkoušel Petr Rada, v červnu od Františka Straky proti Maltě šanci nedostal.

Nyní si na Papadopulose vzpomněl Ivan Hašek a forvard nizozemského Heerenveenu věří, že si připíše i první kvalifikační start.

Čtěte dále: Další posila k Barošovi. Hašek povolal Papadopulose

Při této lákavé vidině rád oželel i čtyřdenní volno, které v Heerenveenu dostal. Místo toho se od úterý připravuje s národním týmem na závěrečné klíčové zápasy světové kvalifikace proti Polsku a Severnímu Irsku.

"Ale byl jsem hodně zaskočený, když mě pan Hašek dodatečně povolal. Že jsem opravdu nic takového nečekal, dokládá i to, že jsem z Nizozemska přijel hodně nalehko, dokonce jsem si musel od Milana Baroše půjčit kopačky. A teď čekám, jestli mi dorazí ty moje," popisoval s úsměvem Papadopulos na dnešním setkání s novináři ve Štiříně.

Sledování hokeje rád obětuje

Čtyřiadvacetiletý Papadopulos zažívá už třetího kouče. "Je to docela zvláštní situace, ale za sebe můžu říct, že tady je pokaždé stejně dobrá a přátelská atmosféra. Na první pohled žádnou změnu nevidím," podotkl Papadopulos.

Čtěte také: Baroš a spol. cítí únavu. Hašek proto zrušil trénink

Když po víkendu mířil do Prahy, těšil se na krátkou dovolenou, kterou v Heerenveenu dostal. Bývalý útočník Ostravy, Arsenalu, Leverkusenu, Chotěbuzi a Mladé Boleslavi v první řadě plánoval, že v Česku zhlédne několik utkání hokejové extraligy.

Trénink fotbalové reprezentace. Nový přístup trenéra Haška Trénink fotbalové reprezentace. Nový přístup trenéra Haška Prohlédněte zde

V úterý chtěl vyrazit do Plzně na zápas Sparty, kde hraje jeho kamarád Gulaši, ale reprezentační pozvánka mu změnila plány.

"Hokej mám strašně rád, plánoval jsem jít na pár zápasů. Stejně tak jsem se chystal podívat za klukama do Boleslavi. Všechno to sice padlo, ale kvůli reprezentaci to samozřejmě obětuju rád," líčil Papadopulos.

V národním týmu možná také zapomene na současné trápení svého Heerenveenu, který je v nizozemské lize zatím daleko za loňskými pohárovými příčkami. Současná 15. pozice netěší ani českého útočníka, který do týmu přišel v létě z Mladé Boleslavi.

Ztratil místo v základní sestavě

"Není to dobré umístění, ale všichni v klubu jsou zatím překvapivě docela v klidu, protože si nikdo nepřipouští, že bychom zůstali tam, kde jsme teď. Kdybychom hráli špatně, je to jiné, ale my opravdu spíš doplácíme na smůlu a to, že nemůžeme dát góly. Jinak herně to vůbec není špatné," uvedl Papadopulos.

Čtěte více: Svěrkoš je zraněný. Hašek povolal na Poláky Sionka

Ten po výměně trenérů navíc ztratil místo v základní sestavě, třebaže i nový kouč Jan de Jong mu dává dost šancí, i když jako střídajícímu hráči.

"Pod trenérem Solliedem jsem si vybojoval místo v základu, takže teď musím dřít a znovu dokázat, že na to mám. Ale nestěžuju si, i De Jong mě pouští na hřiště třeba na půlhodinu, což není úplně zlé," uvedl Papadopulos, který v Heerenveenu působí i s dalšími Čechy Martinem Lejsalem, Michalem Švece a Milanem Kopicem.

V předposledním zápase proti Spartě Rotterdam vybojoval Papadopulos pro Heerenveen penaltu, v minulém duelu s Venlem dokonce v nastaveném čase zajistil remízu svým druhým gólem v sezoně.

"Cítím se dobře a snad to tak bude pokračovat. V Heerenveenu jsem celkově šťastný, hlavně se tady hraje otevřený fotbal, což je pro útočníky skvělé," pochvaloval si Papadopulos.

reklama