reklama

Papadopulos v Mladé Boleslavi: Chce do národního týmu

Michal Papadopulos ještě v dresu Leverkusenu Michal Papadopulos ještě v dresu Leverkusenu autor: Reuters
Mladý útočník podepsal s klubem tříletou smlouvu

Praha - Fotbalová Gambrinus liga hlásí příchod dalšího zvučného jména. V úterních odpoledních hodinách podepsal tříletou smlouvu s Mladou Boleslaví útočník a bývalý reprezentant do 21 let Michal Papadopulos.

"Jsme rádi, že jsme Michala přivedli a v konečném boji dokázali přebít i týmy jako Spartu, či Ostravu. Přestupová částka může být ještě navýšena v případě úspěchů, ale neměla by výrazně přesáhnout hranici 10 milionů korun," informoval na počátku tiskové konference předseda klubu Josef Dufek.

Samotný hráč pak přímo před zraky novinářů podepsal avizovaný kontrakt a převzal nový dres. Ačkoliv se na něj z důvodu rychlosti, se kterou se transfer udal, nestačilo vytisknout číslo, Dufek dodal, že hráč bude nosit jedenadvacítku.

Čtěte také: Svěrkoš má nabídku z Ruska. Odejde do Moskvy?

"Jsem rád, že jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav. Při mém rozhodování hrálo největší roli, že v týmu působí trenér Pavel Hapal, jehož znám z Ostravy a pod nímž jsem hrál dosud svůj nejlepší fotbal. Nyní bych na to chtěl opět navázat," uvedl Papadopulos.

Třiadvacetiletý odchovanec Baníku Ostrava naposledy působil v dresu Leverkusenu. Zde se ovšem výrazně neprosadil a v lednu 2008 byl odeslán na hostování do Chotěbuzi. I přesto, že v barvách Energie nezklamal, klub nakonec opci ke konečnému přestupu nevyužil.

"Problémem byla přestupová částka, kterou za mě Leverkusen chtěl," upřesnil následně samotný hráč. 

Přečtěte si také: Mladá Boleslav získala z Německa Papadopulose

Toho k návratu do české nejvyšší soutěže přimělo mnoho faktorů. Tím největším byla rozhodně vidina reprezentace.

"Teď se vlastně tvoří druhý nároďák a z Mladé Boleslavi mám určitě větší šanci se tam dostat. Inspiroval mě také i příklad Václava Svěrkoše," netajil se útočník budoucími ambicemi a později odhodlaně dodal. "Myslím že budeme s klubem jednoznačně útočit na poháry."

Papadopulos se v týmu setká i s dalším navrátilcem z Německa, Lubošem Peckou. Ten se do sedmého celku loňského ročníku Gambrinus ligy vrátil z Cách a měl by s novou akvizicí vytvořit úderné duo.

"Luboše osobně neznám, vím jen, že odehrál dobré zápasy. Já se ale chci zapracovat do mužstva. Je jedno, s kým budu hrát, hlavně aby byl klub úspěšný," dodala na závěr nová posila.

reklama