Parádní debut Gervinha v Arsenalu: 2 góly za 10 minut

23. 7. 2011 18:14
Poločas si zahrál i záložník Tomáš Rosický
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kolín - Skvělý debut v dresu "Kanonýrů" z Arsenalu prožil dvaadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny Gervinho. Během devětadvaceti minut na hřišti totiž rozhodl přátelský zápas s německým Kolínem, který nakonec svěřenci Arséne Wengera vyhráli 2:1.

K první trefě v dresu anglického klubu stačilo někdejšímu forvardovi Lille, Le Mans a Beverenu pouhých sedm minut na hřišti, když přeloboval vyběhnuvšího brankáře desátého týmu loňského ročníku Bundesligy. Druhou branku přidal Gervinho o pouhých deset minut později, když prostrčil za záda Rensinga parádní přihrávku Theo Walcotta z křídla.

Gervinhův skvělý debut nakonec zkazil právě brankář Rensing, i když to nebylo vynikajícími zákroky, ale vzájemnou srážkou v pokutovém území, kterou rodák z Anyamy odnesl drobným zraněním, a tak se jej raději rozhodl Wenger šetřit.

Guardiola: Fábregase chceme, budeme o něj bojovat
VIDEO Rosický přispěl gólem k výhře Arsenalu v Malajsii

Ještě před přestávkou sice dokázal Kolín snížit, nicméně Arsenal kontroloval zbytek zápasu a nakonec je v pohodě dovedl ke svému vítězství 2:1. Svým výkonem se na něm podílel i Tomáš Rosický, který odehrál celý druhý poločas.