Parádní gól Schicka! Český útočník přidal už desátou trefu v dresu Sampdorie

23. 4. 2017 17:18
Jeho zdravé sebevědomí roste společně s výbornými výkony. Útočník Patrik Schick předvedl ve 33. kole italské ligy nádhernou akci, kterou zakončil do sítě Crotone.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Janov - Jednadvacetiletý útočník Sampdorie Janov dal v posledních deseti utkáních pět branek. Poprvé rozvlnil síť Crotone už v 18. minutě, jeho brance ale předcházel těsný ofsajd a gól nebyl uznán. O tři minuty později ale mladý forvard předvedl pohlednou akci, když si sebevědomě obhodil obránce a následně po zemi překonal gólmana Cordaze.

Schick je nejmladším hráčem s alespoň deseti zásahy v této sezoně italské ligy.

Podívejte se na parádní gól Patrika Schicka
Podívejte se na parádní gól Patrika Schicka | Video: YouTube

Fernandes mohl následně poslat Sampdorii do dvougólového vedení, trefil však pouze břevno. V 68. minutě hosté vyrovnali, když se po Trottově střílené přihrávce prosadil Falcinelli. Obrat dokonal deset minut před koncem Simy. Crotone z posledních čtyř zápasů získalo deset bodů, přesto zůstává na sestupové osmnácté příčce o pět bodů za Empoli.

Všechny čtyři branky duelu Sassuolo - Neapol padly až v druhém poločase. Hamšík v 51. minutě vystřelil těsně vedle, o minutu později už ale hosté vedli, když Callejónův centr hlavou zužitkoval Mertens. Útočníci Neapole jsou v této sezoně velmi produktivní. Mertens se přímo podílel na 27 brankách, když jich 22 dal a na pět přihrál. Callejón je prvním hráčem v Serii A, který v tomto ročníku zaznamenal dvouciferný počet gólů i asistencí.

Domácí ale dokázali stav otočit. V 59. minutě po Hamšíkově chybě skóroval Berardi a deset minut před koncem dokonal obrat střídající Mazzitelli. Mezitím Neapol dvakrát trefila brankovou konstrukci. Bod jí zachránil pět minut před koncem další náhradník Milik, jenž se prosadil poprvé po vleklém zranění.

Lazio v úvodních 26 minutách nastřílelo Palermu pět branek, což se naposledy v Serii A povedlo Juventusu proti Fiorentině v roce 1938. Dvěma trefami otevřel skóre útočník Immobile, na kterého navázal třemi brankami v rozmezí pěti minut Keita. Senegalský forvard vstřelil nejrychlejší hattrick tohoto století.

V druhém poločase dvěma góly snížil Rispoli, k bodům ale měl sicilský celek daleko, v závěru navíc na konečných 6:2 upravil střídající Crecco. Palermo získalo z posledních deseti utkání pouze dva body a zůstává předposlední se ztrátou 13 bodů na záchranu.

AC Milán sice od začátku zápasu s Empoli tlačil, do vedení se však po 40 minutách dostali hosté, když se po El Kaddúrího centru hlavou trefil Mčedlidze. Svěřenci trenéra Vincenza Montelly měli možnost po přestávce vyrovnat, jenže Suso nepřekonal z penalty Skorupského, který si poradil i s dorážkou.

Zaváhání Empoli potrestalo druhým gólem, trefil se Thiam. Domácí rychle zareagovali zásluhou Lapaduly, na body ale nedosáhli a po čtyřech duelech poprvé nebodovali. Empoli na hřišti AC zvítězilo poprvé od října 2007.

Záložník Jakub Jankto odehrál za Udine 90 minut duelu s Cagliari, který jeho tým zvládl poměrem 2:1. Na branky Perici a Angella zareagoval pouze Borriello.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Sassuolo - Neapol 2:2 (59. Berardi, 80. Mazzitelli - 52. Mertens, 85. Milik), AC Milán - Empoli 1:2 (72. Lapadula - 40. Mčedlidze, 67. Thiam), Chievo - FC Turín 1:3 (65. Pellissier - 52. Ljajič, 56. Zappacosta, 75. Falqué), Lazio Řím - Palermo 6:2 (21., 24. z pen. a 26. Keita, 8. a 10. Immobile, 90.+1 Crecco - 46. a 52. Rispoli), Sampdoria Janov - Crotone 1:2 (21. Schick - 67. Falcinelli, 80. Simy), Udine - Cagliari 2:1 (70. Perica, 73. Angella - 86. Borriello),