Pardubice porazily Jihlavu 2:1 a vrátily se do čela druhé ligy

29. 6. 2020 20:05

Fotbalisté Pardubic porazili v dohrávce 27. kola druhé ligy šestou Jihlavu 2:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Brno. Východočeši navíc mají k dobru odložený zápas v Třinci.

Domácí rozhodli o výhře dvěma góly v úvodní desetiminutovce. V páté minutě se po Čelůstkově centru prosadil hlavou Černý. O pět minut později po další Čelůstkově přihrávce do vápna doputoval míč k Hlavatému, který v pádu zvýšil na 2:0. Vysočina snížila v 57. minutě díky Zoubelemu, který proměnil pokutový kop. V 87. minutě obdržel hostující trenér Kučera červenou kartu kvůli hozené lahvi na hřišti, přestože ji nehodil on.

Pardubice, které předtím dvakrát remizovaly, neprohrály už deset kol. Jihlava nenavázala na předchozí dvě výhry a potvrdila, že se jí venku v ligové sezoně nedaří. Na hřištích soupeřů naplno bodovala jen ve dvou ze 14 zápasů.