Pařížané nasázeli Čechovi tři góly, Real si vychutnal pomstu

2. 4. 2014 22:40
Paris St. Germain a Real Madrid mají blízko do semifinále Ligy mistrů.
David Luiz z Chelsea nechtíc překonává svého brankáře Petra Čecha. Paris St. Germain vyhrálo 3:1. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain mají blízko do semifinále Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Laurenta Blanca si doma v Parku princů poradili s londýnskou Chelsea, když zvítězili 3:1.

Brankáře hostů Petra Čecha překonali Ezequiel Lavezzi, vlastní spoluhráč David Luiz a v nastaveném čase Javier Pastore. Jedinou branku Blues vstřelil z pokutového kopu Eden Hazard.

Ve druhém středečním čtvrtfinálovém utkání si pomstu vychutnal Real Madrid. Bílý balet v repríze loňského semifinále na San Bernabeu přehrál Borussii Dortmund jednoznačně 3:0. Trefili se Gareth Bale, Isco a Cristiano Ronaldo.

V Paříži začali domácí bez respektu, už ve 4 minutě slavili, když Terryho nepřesvědčivý obranný zákrok zužitkoval Lavezzi pohotovou ranou pod břevno.

Zlatan nezářil a zranil se

Poté se ale PSG trochu zatáhlo a krom rychlého kontru Lavezziho, který ale rozvlnil jen boční síť, si nic nevypracovalo. Naopak Chelsea se oklepala a ve 27. minutě po zákroku Silvy na Oscara zahrávala pokutový kop, který Hazard bezpečně proměnil. Londýnský klub mohl před přestávkou dokonce jít do vedení, ale autor vyrovnávací trefy nastřelil jen tyč.

Po přestávce bylo lepší týmem opět PSG a odměnou mu byl gól ze standardní situace, byť v něm hrála velkou roli štěstěna. Luiz si totiž centr z přímého kopu srazil do branky sám.

Poté pro změnu potkala nešťastná chvilka domácí, když se zranil nejlepší střelec Ibrahimovič, který se do té do by na hřišti spíš trápil, a v 75. minutě ho následoval Verratti, který si také přivodil nějaké svalové zranění.

Ale nutnost střídání Pařížany nepoložila a v závěru, kdy už se zdálo, že utkání skončí výsledkem 2:1, ještě zahrozili. Cavaniho obstřel ještě skončil vedle, ale průnik čerstvého Pastoreho už skončil gólem, když překvapil českého gólmana rychlou ranou na přední tyč.

Bílý balet udeřil hned z první šance

Real v odvetě za loňské semifinálové vyřazení od Dortmundu jasně dominoval. Jednoznačný průběh naznačil už samotný úvod. Hned z první vážnější akce se prosadil Bale, který se protáhl před branku a pod padajícím Weidenfellerem otevřel skóre. Velšský záložník si v osmi zápasech Ligy mistrů za Real připsal pátý gól.

"Bílý balet" i v dalším průběhu diktoval tempo a v 27. minutě zvýšil náskok. Ve vápně se přízemní střelou k tyči prosadil Isco. Real dal v desátém zápase Ligy mistrů po sobě aspoň dva góly, naposledy se mu to nepovedlo vloni při semifinálové prohře 1:4 v Dortmundu.

Další nepříjemnost potkala německý celek záhy. Kehl dostal třetí žlutou kartu a v odvetě si kvůli trestu nezahraje. Po přestávce pak přidal Real ještě třetí trefu.

V 57. minutě si Ronaldo obhodil brankáře a čtrnáctým gólem v této sezoně Ligy mistrů vyrovnal rekord Lionela Messiho z Barcelony z ročníku 2011/12. Dortmund utrpěl nejvyšší porážku se španělským týmem v soutěžích UEFA.

Úvodní čtvrtfinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Borussia Dortmund 3:0 (2:0)

Branky: 3. Bale, 27. Isco, 57. Ronaldo. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt (všichni Angl.). ŽK: Reus, Kehl, Grosskreutz (všichni Dortmund). Diváci: 75.000.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Modrič, Xabi Alonso, Isco (72. Illarramendi) - Bale, Benzema (75. Morata), Ronaldo (80. Casemiro). Trenér: Ancelotti.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (67. Schieber), Hummels, Papastathopulos, Durm - Grosskreutz, Kehl (74. Jojič), Mchitarjan (64. Hofmann), Sahin, Reus - Aubameyang. Trenér: Klopp.

Paris St. Germain - Chelsea 3:1 (1:1)

Branky: 4. Lavezzi, 61. vlastní Luiz, 90.+3 Pastore - 27. Hazard z pen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Alex, Motta, Cavani - Ramires, Willian, Luiz. Diváci: 45.517.

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Silva, Maxwell - Verratti (75. Cabaye), Motta, Matuidi - Cavani, Ibrahimovic (69. Lucas), Lavezzi (84. Pastore). Trenér: Blanc.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Luiz - Willian, Oscar (72. Lampard), Hazard - Schürrle (59. Torres). Trenér: Mourinho.