reklama

Paska: Kadlec má dvě varianty, Frankfurt a Spartu

Václav Kadlec. Václav Kadlec. autor: CPA - Eduard Erben
Fotbalová Sparta dostala od bundesligového Frankfurtu nabídku na přestup Václava Kadlece, chce ho však udržet

Praha - Hraje se o budoucnost fotbalového reprezentanta Václava Kadlece.

"Sparta dostala konkrétní nabídku od Eintrachtu Frankfurt nad Mohanem," potvrdil Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Kadlece zastupuje.

Sparta má ale eminentní zájem o to, aby mladý fotbalista zůstal na Letné. "Prioritní hledisko je pro nás sportovní. Proto chceme, aby Václav neodcházel. A nabízíme mu novou smlouvu," řekl pro Aktuálně.cz Dušan Svoboda, viceprezident Sparty.

Kadlecova aktuální smlouva totiž vyprší už za rok, tedy 30. června 2014. Poté by hráč odcházel ze Sparty zadarmo, a to samozřejmě není žádoucí.

"Ve hře jsou teď dvě varianty. Frankfurt, nebo Sparta. A obě jsou v jednání," říká Pavel Paska.

Jediný klenot české ligy

Bundesligový klub údajně nabízí kolem 3 milionů eur, Sparta nehodlá Kadlece pustit za částku nižší než 4 miliony eur. A hlavně ho chce podržet v kádru.

"Každopádně je Kadlec jediným hráčem české ligy, o kterého je zájem v některé ze špičkových soutěží typu Premier League, španělské ligy nebo Bundesligy," zdůrazňuje Paska.

Pokud by se Kadlecův transfer do Frankfurtu v rozjednané výši odstupného přeci jen uskutečnil, byl by to jeden z nejlukrativnějších přestupů v soutěži.

Pokud totiž vymezíme Bayern a Dortmund jako samostatnou kategorii, ostatní bundesligové kluby si zatím pořizují posily na úrovni 1-2 milionů eur, nejčastěji pak sahají po hráčích bez platné profesionální smlouvy.

Útočné duo Kadlec-Bendtner?

Frankfurt má v současnosti v kádru jen jednoho klasického útočníka a nutně shání posily do ofenzivy. Vedle Kadlece má vyhlédnutého dánského obra Nicklase Bendtnera, který se vrátil do Arsenalu z ročního hostování v Juventusu Turín.

V londýnském klubu ale nechce vysedávat na lavičce a uvažuje o odchodu. Zájem o něj má v Evropě však vícero mužstev, mezi nimi i bundesligoví konkurenti Eintrachtu Hamburk a Mönchengladbach.

reklama