reklama

Paska o svém životním přestupu: Schick podepíše s Římem smlouvu na 5 let, Sparta dostane 100 milionů

Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo. Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo. autor: Milan Kammermayer
"Tomáše Rosického jsem prodal za 500 milionů, s Patrikem Schickem jsme se dostali takřka k miliardě, to už nepřekonám," říká agent Pavel Paska.

Praha - V branži se Pavel Paska pohybuje spoustu let, zprostředkovával už přestup Tomáše Skuhravého do Janova po MS 1990. Pak přišli Pavel Kuka, Tomáš Rosický, Jan Koller a mnozí další.

Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Prohlédněte zde

"Ale takový přestup, jako teď s Patrikem Schickem, jsem ještě nikdy neudělal. Sampdoria vyšroubovala cenu až na 38 milionů eur. A to je v korunách takřka miliarda. Vzhledem k tomu, že vlastně ještě před rokem a čtvrt kopal Patrik na hostování v Bohemce, je to skoro zázrak," podotýká zkušený agent.

Jak už deník Aktuálně.cz informoval, útočník Patrik Schick přestupuje ze Sampdorie Janov do AS Řím, tedy do týmu účastníka Ligy mistrů.

"V úterý v Římě podepíše smlouvu na pět let," podotýká Paska. Formálně se v prvním roce kontraktu bude jednat o hostování s opcí, kterou je pak AS Řím povinen uplatnit. "Italové to tak dělají, ale to není tak podstatné, Patrik se prostě na pět let stává hráčem AS Řím," vychutnává si Pavel Paska transfer, který považuje za své životní dílo.

Sparta před rokem měla zájem, aby v ní Schick zůstal, ten ale odmítal platnou smlouvu na Letné prodloužit. Rok před vypršením její platnosti tedy zamířil do Itálie. Sampdoria Janov ho koupila za 4 miliony eur, což při tehdejším kurzu znamenalo zhruba 110 milionů korun.

"A teď Sparta dostane i podíl z tohoto dalšího Patrikova transferu. Mohu říct, že Sparta díky přestupu do Říma získá dalších zhruba 100 milionů korun," zdůrazňuje Paska.

Původně to vypadalo, že Patrik Schick, který se hned v prvním roce svého působení v Serii A blýskl 11 góly (+ 2 pohárovými), zamíří do Juventusu Turín. Ten ale prováhal nákup v době, kdy bylo možno uplatnit u mladého Čecha výstupní klauzuli. I proto, že optimálně nedopadly výsledky Schickových prvotních zdravotních testů.

Patrik Schick - grafika Foto: Aktuálně.cz

"Projevila se na něm únava z dlouhé sezony, která vrcholila až startem na ME '21' v českém dresu," vysvětloval to jeho agent. Kontrolní testy už dopadly dobře. A o Schicka se strhl zájem v celé Evropě.

"Zájem jsme registrovali i z Německa či Francie, kde byl ve hře Paris SG. Jednali jsme s Interem Milán, ozvala se Neapol. K finální dohodě každopádně došlo s AS Řím," shrnuje Paska množství variant, které se kolem Patrika Schicka nabízely.

"Před lety jsem byl u toho, když Tomáš Rosický přestupoval ze Sparty zhruba za půl miliardy do Borussie Dortmund. A teď se u teprve 21letého Patrika Schicka ta transferní suma v podstatě zdvojnásobila. Tak velký přestup jsem ještě opravdu nikdy nedělal," těší Pavla Pasku, že i jeho kariéra fotbalového agenta nalezla po letech tak blyštivý vrchol.

Podstatné ale je, jak se Patriku Schickovi bude dařit ve věčném městě, v konkurenci Edina Džeka a dalších skvělých fotbalistů.

Schick si i kvůli zmíněným zdravotním testům prodloužil letní dovolenou. Kvůli pozdějšímu nástupu do přípravy v ní teď dohání manko, z tohoto důvodu proto nebyl nominován ani do blížícího se utkání kvalifikace MS 2018 proti Německu a Severnímu Irsku. V budoucnu ale česká reprezentace na jeho góly bude spoléhat. Bude jich zapotřebí.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Kristýna Schicková prorazila v modelingu. Podívejte se na další půvabné sestry slavných fotbalistů Kristýna Schicková prorazila v modelingu. Podívejte se na další půvabné sestry slavných fotbalistů Prohlédněte zde
reklama