reklama

Pastoor ne! Fotbalisty Alkmaaru nakonec povede Van den Brom

autor: CPA Eduard Erben
Legendárního kanonýra Marca van Bastena, který se vzdal ze zdravotních důvodů postu hlavního trenéra fotbalistů Alkmaaru, ve funkci nahradí John van den Brom.

Alkmaar  - Legendárního kanonýra Marca van Bastena, který se vzdal ze zdravotních důvodů postu hlavního trenéra fotbalistů Alkmaaru, ve funkci nahradí John van den Brom.

Bývalý záložník s dvěma reprezentačními starty loni vyhrál s Anderlechtem belgickou ligu, ale letos na jaře ho bruselský klub propustil.

V dnešním ligovém utkání Alkmaar ještě povedou asistenti Dennis Haar a Van Basten. Sedmačtyřicetiletý Van den Brom se ujme práce v příštím týdnu. Někdejší hráč Ajaxu Amsterodam v nizozemské lize dříve koučoval Haag a Arnhem.

Trojnásobný držitel Zlatého míče Van Basten po letním nástupu do Alkmaaru začal mít srdeční potíže vyvolané stresem a rozhodl se přejít na pozici asistenta.

Nahradit ho měl Alex Pastoor, který na jaře vedl pražskou Slavii a poté nastoupil do AZ jako asistent. Vedení klubu ho však obvinilo z toho, že vynesl citlivé informace o Van Bastenově zdravotním stavu a Pastoor v klubu skončil.

reklama