reklama

Pastoor: Pelta? Nezažil jsem, aby celá země řvala to samé

Sudí Libor Kovařík poslal v 55. minutě kvůli vulgaritám fanouškům Slavie na adresu Miroslava Pelty do kabin. Po deseti minutách se však v zápase pokračovalo. Sudí Libor Kovařík poslal v 55. minutě kvůli vulgaritám fanouškům Slavie na adresu Miroslava Pelty do kabin. Po deseti minutách se však v zápase pokračovalo. Foto: CPA Eduard Erben
Předsedu FAČR Miroslava Peltu nezná. Přesto nizozemského trenéra fotbalistů pražské Slavie fascinuje jedna věc. Že se na pokřicích "Pelta ven!" a "Pelta je ču...!" shodnou fandové ze všech koutů země.

Praha - Předsedu FAČR Miroslava Peltu sice Alex Pastoor nezná, ale už ho alespoň viděl na fotografii. Přesto nizozemského trenéra fotbalistů pražské Slavie fascinuje jedna věc. Že se na pokřicích "Pelta ven!" a "Pelta je ču...!" shodnou fanoušci ze všech koutů republiky. 

Pastoor přiznal, že nejen u něj doma v Nizozemsku, ale ani v jiných zemích nic podobného nezažil. 

"Nikdy jsem nezažil, že by celá země skandovala tu samou věc a že by fanoušci soupeřových týmů dokonce v tomhle spolupracovali," uvedl rozveselený Pastoor na tiskové konferenci po pátečním zápase 27. kola Gambrinus ligy s Příbramí (3:0).

"Nerozumím všemu, což je dobře"

Reagoval na situaci z 55. minuty zápasu, kdy hlavní sudí zápasu Libor Kovařík poslal oba týmy na deset minut do kabin a pohrozil hlavnímu pořadateli i slávistům, že pokud se budou vulgární pokřiky na Peltovu adresu opakovat, zápas předčasně ukončí.

"Nemyslím si, že by se měly zápasy ukončovat kvůli tomu, že někdo z fanoušků něco řve. Nemám nad tímhle ale kontrolu. Podle mě však ani v pravidlech není, že bychom prohráli," přiznal nizozemský kouč.

"Nikde jinde jsem nezaznamenal, že by se kvůli pokřikům z publika zastavovaly zápasy. Přijde mi to zvláštní, pravidla by měla být všude nastavena stejně. Nerozumím sice všemu, co fanoušci řvou, což je možná dobře. Ale souhlasím s tím, že vulgarity do fotbalu nepatří," doplnil.

Během neplánované přestávky hráčům jen zopakoval, ať se nenechají rozhodit tím, co nemohou sami ovlivnit.

"Nejsem si jistý, jaké by mělo být ideální řešení. Jestli by za to měl být opravdu zodpovědný klub. Všichni to slyší, ale nikdo z klubu s tím nemůže nic dělat. Já můžu jen apelovat na hráče, aby zůstali i v těch přestávkách koncentrováni na svůj výkon," zdůraznil Pastoor.

Piták: Hraje se bohužel na třetiny

Přímo s fanoušky hned po Kovaříkově rozhodnutí poslat hráče do šaten mluvil kapitán Slavie Karel Piták, který se jim pokoušel spolu s hlavním pořadatelem domluvit. Po příchodu ze šaten pak na něj zareagoval zbytek týmu, který fanoušky prosil o slušnou podporu.

"Vysvětlil jsem jim, že ještě jednou to zařvou, je konec utkání. Zavolal jsem šéfa kotle, on říkal, že to neřve. Že to prostě někdo zařve a najednou začne celý dav. Jsem ale rád, že to fanoušci vzali a už se to neopakovalo," přiznal Piták.

"Je to blbé, ale na fotbal asi tohle nepatří. Ať řvou Pelta ven, ale vulgarity tam nepatří. V prvním poločase se to přerušilo, zrovna když jsme byli v tlaku my, v druhém poločase to zase pomohlo nám. Je to nepříjemné, už se fotbal nehraje na poločasy, ale spíš na třetiny," doplnil s úsměvem na tváři.

Přerušení zápasu naštvalo i trenéra Příbrami Petra Čuhela, ne však kvůli tomu, že si vypracoval jeho tým v úvodu druhého poločasu velký tlak před bránou Slavie.

"Nebál jsem se, že zápas skončí, utkání by se ale neměla přerušovat. Mrzí mě to, přerušení fotbalu neprospěje. A teď nejde o to, že to ublížilo nám. Deset minut se hraje, deset pak ne, to je prostě špatně," zdůraznil Čuhel.

reklama