reklama

Pastoor před další bitvou: Dobrý fotbal? Raději zvolím body

Pastoor a Šmicer vysmátí. Budou i po pátečním důležitém duelu proti Příbrami? Pastoor a Šmicer vysmátí. Budou i po pátečním důležitém duelu proti Příbrami? autor: CPA Eduard Erben
V pátek večer sehraje pražská Slavia doma v Edenu další existenciální zápas. Tentokrát proti Starkově Příbrami.

Praha - Když nastoupil na lavičku pražské Slavie, nemluvil o záchraně ligy, ale o evropských pohárech. Chtěl hrát krásný, útočný fotbal. Nizozemský styl. Jenže realita Gambrinus ligy dala Alexi Pastoorovi pořádnou facku. Holandský kouč v těchto týdnech vede sešívané v boji o holé přežití. A jeho útočná filozofie je zapomenuta.

"Pokud bych si v naší situaci měl vybrat mezi dobrým fotbalem a ziskem bodů, zvolím body," říká lodivod Slavie před pátečním klíčovým duelem proti Příbrami (online reportáž sledujte živě na Aktuálně.cz).

Za svůj výkon na hřišti Bohemians sklidili slávisté velkou kritiku. Probránili se však k hubené výhře, která je posunula ze dna ligové tabulky.

„Když hrajeme dobře, šance na výhru je větší. Budeme se samozřejmě snažit hrát co nejlépe, jak to jen půjde. Je také jasné, že proti Bohemce jsme v první půli byli mnohem lepší než v té druhé. Víme tedy, na co bychom chtěli navázat," dodává Pastoor.

Slavia je podle něj v dobré formě a výhra v Ďolíčku nalila do žil jeho svěřenců tolik potřebné sebevědomí. "Jsme na zápas připraveni. Viděli jsme utkání Příbrami se Znojmem. Víme, jak soupeř hraje a jak musíme hrát my," je si jistý kouč. "Je to pro nás další finálový duel. A pak ještě tři," doplňuje Pastoor.

Piták slibuje ofenzivnější podívanou

Sebedůvěra se Slavii vrací také díky pomalu se vyprazdňující marodce. V základní sestavě už zřejmě nastoupí kapitán Karel Piták, další tahoun zálohy Francouz Damien Boudjemaa ovšem opět připraven nebude. Stejně jako Ritchie, Mičola a Vyhnal. Vošahlík bude stát kvůli karetnímu trestu, naopak Neves již je Pastoorovi k dispozici.

Právě Piták slibuje fanouškům ofenzivnější podívanou než před týdnem na Bohemians. "Tam bylo vidět, že chceme uspět za každou cenu. Stáhli jsme se a vybojovali jsme to. Proti Příbrami budeme chtít hrát určitě útočněji," podotýká opora záložní řady.

Rovněž Piták, stejně jako Pastoor, ovšem preferuje body. "Ty pro nás budou opět nejdůležitější. Víme, že potřebujeme ještě minimálně dvakrát vyhrát, ale samozřejmě bychom chtěli vyhrát všechna zbývající utkání. Budeme se o to snažit," dodává fotbalista.

Čuhel: Slavia do boje o záchranu nepatří

Slavia se v případě výhry může dostat před Příbram, na kterou ztrácí pouhé dva body. Hosté jedou do Prahy s prachbídnou bilancí na hřištích soupeřů. Venku jsou absolutně nejhorším týmem ligy, když v celém ročníku získali pouhých pět bodů. A tak příbramští nejedou do Edenu s nějakým přehnaným sebevědomím.

"Slavii minulé vítězství hodně pomohlo. Má takovou kvalitu, že do boje o záchranu nepatří," chválí soupeře kouč Příbrami Petr Čuhel. Podle něj potřebuje jeho tým v posledních čtyřech kolech alespoň jednou vyhrát. "Čím dříve to bude, tím lépe. Uděláme maximum pro to, abychom proti ní bodovali, i když jsme v této sezoně venku ještě nevyhráli," dodává kouč.

reklama