reklama

Kanón do sítě United i úžasná otočka. V Anglii na Bergera nezapomněli

Patrik Berger v dresu Liverpoolu (1996) Patrik Berger v dresu Liverpoolu (1996) autor: ČTK
Vicemistr Evropy, šampion německé bundesligy a vítěz poháru UEFA Patrik Berger dnes slaví 47. narozeniny. A k výročí mu blahopřejí zejména v Anglii, kde strávil podstatnou část své bohaté fotbalové kariéry.

Narozeniny levonohého záložníka, který si během kariéry zahrál v české, německé a především anglické lize, dnes připomněl třeba populární magazín Mundial. Ke svému blahopřání přidal video legendárního Bergerova gólu do sítě Charltonu, který vstřelil v dresu Portsmouthu. 

"Patrik Berger má narozeniny. Abychom to oslavili, vracíme se do roku 2004, kdy vstřelil jeden z nejlepších (a nejpřehlíženějších) gólů Premier League. Skvělá otočka a k tomu fantastické přehození proti Charltonu," napsal Mundial ke svému příspěvku na Twitteru. 

V Portsmouthu ovšem Berger strávil jen dvě sezony během závěrečné části své bohaté kariéry. Vůbec největší porci zápasů  - bezmála dvě stovky - odehrál v Liverpoolu, kam se přestěhoval v roce 1996 po slavném Euru v Anglii, kde si Češi došli pro stříbrné medaile. 

Někdejší hráč Slavie, který před Liverpoolem ještě stihl vyhrát bundesligu s Borussií Dortmund, v dresu Reds strávil sedm tučných let, během kterých s týmem vyhrál pohár UEFA, evropský superpohár, nebo tři domácí poháry. 

Takto na svůj první trénink v Liverpoolu před pár dny vzpomínal sám Berger: 

Není proto divu, že na jeho narozeniny nezapomněl ani Liverpool, který na Twitteru rovněž ke svému příspěvku přidal video památné Bergerovy trefy, tentokrát ze zápasu proti Manchesteru United v roce 1999. 

"Užij si narozeniny," napsal editor sociálních sítí Liverpoolu k tomuto videu. 

Za těch sedm let to samozřejmě nebyla jediná trefa, kterou Berger v červeném (či zeleném) dresu zaznamenal. Celkem za Liverpool nasázel 35 branek, které shrnuje toto fanouškovské video ze serveru YouTube. 

Góly Patrika Bergera za Liverpool Sport

Po Liverpoolu následovalo už zmíněné angažmá v Portsmouthu, následně si Berger zahrál ještě v Aston Ville a krátce i ve Stoke. To už se ale jeho kariéra nejen v Premier League chýlila ke konci.

V roce 2008 se Berger zase vrátil do Česka, kde oblékl dres Sparty, za niž hrával v juniorských kategoriích. I kvůli problémům s koleny, které ho provázely už v Anglii, ale nakonec v rudém dresu odehrál jen 28 zápasů a po mistrovské sezoně 2009-10 už se na trávníku v soutěžním zápase neobjevil. 

Masér, trenéři i velcí bafuňáři. Co dnes dělají vicemistři Evropy z roku 1996? Masér, trenéři i velcí bafuňáři. Co dnes dělají vicemistři Evropy z roku 1996? Prohlédněte zde

Na rozdíl od mnohých jiných bývalých fotbalistů se Berger po aktivní kariéře nerozhodl pokračovat ve fotbalovém zákulisí. Občas si sice střihne zápas za starou gardu Liverpoolu, ale jinak se věnuje hlavně manželce Jarce a cestování. 

Jako svoji zálibu v rozhovorech také často zmiňuje golf, ale poslední dobou mu podle všeho učarovalo rybaření, na které má i kvůli koronavirovým omezením nyní času víc než dostatek. 

Tak hodně štěstí a ať berou! 

Podívejte se na některá další blahopřání, která dnes na adresu Patrika Bergera kolují po sociálních sítích: 

reklama