reklama

Pogba s Diallem po zápase United podpořili Palestince, trest jim nehrozí

Paul Pogba a Amad Diallo s palestinskou vlajkou Paul Pogba a Amad Diallo s palestinskou vlajkou autor: Reuters
Francouzský fotbalista Paul Pogba s Afričanem Amadem Diallem nesli při děkovném kolečku po zápase s Fulhamem (1:1) před ochozy částečně zaplněného stadionu Old Trafford palestinskou vlajku. Za projevení svých politických názorů ale nijak trestáni nebudou, a to ani fotbalovou asociací, ani klubem.

"Máme tu mnoho hráčů z různých zemí a různých kultur. Myslím, že bychom měli jejich názory respektovat," prohlásil po zápase trenér Manchesteru Ole Gunnar Solskjaer. 

Podle zjištění deníku Athletic nebudou hráči za projevení svého politického postoje nijak trestáni ani anglickou fotbalovou asociací FA. Ta sice ve svých stanovách zakazuje hráčům nejrůznější vzkazy, včetně politických, ale nikoliv vyvěšování národních vlajek. 

Už v sobotu po finále FA cupu na dálku podpořili Palestinu také Wesley Fofana a Hamza Choudhury, kteří rovněž po hřišti chodili s palestinskou vlajkou. 

Situace mezi Palestinou a Izraelem se vyostřila minulý týden a vyústila v raketovou přestřelku. V palestinské Gaze už v důsledku palby napočítali k pondělku bezmála dvě stovky mrtvých, Izrael ohlásil deset obětí. 

reklama