reklama

Pavel Hapal bude trénovat slovenskou jednadvacítku

Pavel Hapal prostředí na Slovensku dobře zná, vždyť například Žilinu dovedl do Ligy mistrů Pavel Hapal prostředí na Slovensku dobře zná, vždyť například Žilinu dovedl do Ligy mistrů autor: Reuters
Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Hapal se oficiálně stal trenérem slovenské reprezentace do 21 let, do funkce dosavadní kouč Senice nastoupí 1. ledna.

Bratislava - Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Hapal se oficiálně stal trenérem slovenské reprezentace do 21 let. Jeho příchod schválili členové výkonného výboru svazu, do funkce dosavadní kouč Senice nastoupí 1. ledna.

Pětačtyřicetiletý rodák z Kroměříže se na Slovensku angažuje již dlouhou dobu, před Senicí vedl i Nitru a Žilinu, s níž získal titul. V Česku trénoval Opavu, Zlín, Ostravu a Mladou Boleslav, působil také v polském Lubinu.

Slováci k reprezentační rezervě hledali nového trenéra od listopadu, kdy nebyla prodloužena smlouva Ivanu Galádovi. Pod jeho vedením mladí Slováci podlehli v baráži o ME Itálii a neprobojovali se na Euro 2015 v České republice.

Hapalovo jmenování dnes potvrdil slovenský svaz. "S návrhem smlouvy Hapal souhlasil, stejně jako potřebná většina členů výkonného výboru SFZ, kteří o tom hlasovali elektronicky per rollam," uvedl svaz na svém webu.

K týmu si český kouč přivede ze Senice svého asistenta Ota Brunegrafa. Kdo jej na lavičce třetího klubu ligové tabulky nahradí, není zatím jasné.

reklama