reklama

Pavelka: Astra byla hratelná, výprask jsme si nezasloužili

David Pavelka David Pavelka autor: CPA Eduard Erben
Podle libereckého záložníka Davida Pavelky výsledek 0:3 úplně neodpovídal obrazu hry s Astrou.

Giurgiu - Fotbalisté Liberce utrpěli v úvodním duelu 3. předkola Evropské ligy v Giurgiu nejvyšší prohru v pohárech od souboje s jiným rumunským klubem Dinamem Bukurešť v roce 2009, podle záložníka Davida Pavelky ale výsledek 0:3 úplně neodpovídal obrazu hry. Rumunského vicemistra viděl jako hratelného soupeře, o to víc ho vysoká porážka štvala.

"Těžko se to hodnotí. Kvalitu určitě prokázali, ale když to teď po zápase vidím, na 0:3 to nebylo. Byl to pro nás určitě hratelný soupeř," řekl novinářům Pavelka.

Za klíčový okamžik považoval druhý inkasovaný gól v 74. minutě, po němž za dalších sedm minut přidal nigerijský útočník Astry Kehinde Fatai ještě jednu trefu a zkompletoval hattrick.

"V první půli to herně špatné nebylo. Tolik prostoru na kombinaci jsme možná dlouho neměli, ale nedokázali jsme to využít. Když nám tam potom v druhé půli spadl druhý gól, už to bylo trošku takové zoufalství. Lepila se nám smůla na kopačky, spadlo to na nás," litoval Pavelka.

Vysoká prohra ho mrzela o to víc, že Liberec inkasoval z rychlých brejků - největší soupeřovy zbraně. "O to nás to štve víc. Věděli jsme, že je to jejich největší zbraň. Celý zápas to praktikovali, po nákopech se dostávali do šancí. Byť jsme se na to připravovali, tak jsme to nezvládli. Když jsme ztratili balon, pokaždé to hrozně smrdělo dozadu," řekl Pavelka. Věří, že se Liberec z porážky oklepe.

"Nic jiného nám ani nezbývá. Jsme na začátku sezony, zápasy jdou v rychlém sledu za sebou. Musíme na to zapomenout, vzít si z toho jen ty chyby a poučit se do odvety," řekl Pavelka.

Za týden čeká úplně jiný duel. "Rumuni jsou nevyzpytatelní, ale na téhle úrovni něco podcenit moc nejde. Budeme muset na ně vlítnout od začátku, nebudeme moct čekat. Aspoň to bude otevřený fotbal a třeba padne hodně branek," dodal Pavelka.

reklama