reklama

Pavelka: Rozhodčí nás do tlaku nechtěl pustit. Škoda, věřili jsme

Rakouský rozhodčí schytal v Liberci řadu nadávek. Rakouský rozhodčí schytal v Liberci řadu nadávek. autor: Milan Kammermayer
Liberecký kapitán David Pavelka po prohře s Olympique Marseille uvedl, že jeho tým si možná věřil na víc, než co bylo reálné.

Liberec - Rakouský rozhodčí Robert Schörgenhofer a jeho asistenti budou zřejmě znát po čtvrtku značné množství českých nadávek. V rozhodujícím utkání o postup do vyřazovací fáze Evropské ligy totiž byli velmi často terčem zloby fotbalistů Slovanu Liberec i domácích fanoušků na stadionu U Nisy.

Sudí sice utkání neovlivnili žádným zásadním chybným rozhodnutím, přesto se však jejich výkon v duelu proti francouzskému Olympique Marseille libereckým nelíbil. Vyčítavě se na arbitra domácí obraceli především v závěrečné fázi zápasu, v níž se po slepených brankách a snížení na 2:3 chtěli hnát za vyrovnáním.

"Byli jsme rozjetí, ale pak bohužel ten náš tlak trochu utichl. Někdy jsme se tam ani nedostali, protože to občas vypadalo, že nás tam rozhodčí nechtěl pustit," uvedl po zápase kapitán Liberce David Pavelka.

Ostudu Liberec v Evropě neudělal

Ten potvrdil, že po dvou gólech domácí začali věřit, že můžou další dvě branky přidat a otočit na postupových 4:3.

"V tu chvíli jsme samozřejmě věřili. Věřili i lidi a bylo to vidět, jaká byla skvělá atmosféra. Jenže už jsme se neprosadili. Marseille zkušeně držela balon, prostřídali to a dostali jsme ještě čtvrtý gól na konci, po kterém bylo hotovo," shrnul závěrečné drama reprezentační záložník.

Pavelka přiznal, že se jeho tým nechal trochu unést. A možná si proti favoritovi skupiny věřil víc, než bylo reálné.

"Samozřejmě nás trošku mrzí ta dnešní tečka, protože po dlouhé době jsme opravdu cítili, že celé město žije naším zápasem. Byla spousta akcí, spousta podpory kolem nás. Možná jsme díky tomu věřili ve víc, než bylo zdrávo a než bylo reálné," řekl Pavelka.

I přes prohru ale cítil, že Severočeši mohou být na své evropské vystoupení pyšní. "Chtěli jsme, bohužel to nevyšlo. Myslím ale, že můžeme být celkově pyšní na to, co jsme tady za ten půlrok odvedli. Jak celkově pro Liberec, pro celý kraj i pro český fotbal. Určitě jsme ostudu neudělali."

Liberec v první půli dvakrát ztratil míč ve středu pole a dvakrát z brejku inkasoval. Pavelka nevěděl, čím si fatální chyby vysvětlit. "My jsme chtěli hru zjednodušit, stal se ale pravý opak. Bohužel jsme udělali chyby přesně tam, kde jsme nechtěli, tedy ve středu pole," vysvětlila opora Slovanu.

reklama