Pavlenka dostal tři góly a Brémy po deseti kolech dál čekají na vítězství

29. 10. 2017 17:27
Jiří Pavlenka i Theodor Gebre Selassie byli u další porážky Werderu, tentokrát proti Augsburgu. Po deseti kolech německé fotbalové ligy tak nemají na kontě jedinou výhru.
Jiří Pavlenka třikrát inkasoval.
Jiří Pavlenka třikrát inkasoval. | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Brém ani po desátém kole německé ligy nemají na kontě vítězství. Augsburgu doma podlehli jasně 0:3 a zůstali předposlední s bilancí pěti remíz a stejného počtu porážek. Za Werder nastoupili Jiří Pavlenka i Theodor Gebre Selassie, v soupeřově nominaci chyběl záložník Jan Morávek.

Augsburg měl první velkou šanci v 39. minutě, Baierova střela ale skončila na břevnu Pavlenkovy branky. Bývalý brankář pražské Slavie a Ostravy už ale neměl štěstí o minutu později, kdy hlavičkou otevřel skóre Gregoritsch.

Na konci poločasu nařídil rozhodčí Storks penaltu po Moisanderově zákroku a Finnbogason střelou doprostřed branky zvýšil náskok hostů. Definitivně rozhodl půl hodiny před koncem druhou trefou v zápase Gregoritsch, jenž vstřelil pět z posledních osmi gólů Augsburgu.

Werder poprvé nedokázal v úvodních deseti duelech bundesligové sezony zvítězit. V kombinaci s minulým ročníkem nevyhrál už 13 utkání, čímž vyrovnal klubový rekord. Problém má zejména se střílením branek: na gól čeká už 484 minut.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Brémy - Augsburg 0:3 (40. a 61. Gregoritsch, 45.+2 Finnbogason z pen.), Stuttgart - Freiburg 3:0 (38. Ginczek, 45.+4 Pavard, 82. Terodde).