Pekhart dvěma góly pomohl Norimberku ke třem bodům

28. 4. 2012 17:54
Pekhartův druhý gól byl vítězný

Hoffenheim - Útočník Tomáš Pekhart pomohl dvěma góly k výhře Norimberku 3:2 v Hoffenheimu. Český fotbalista v německé lize poprvé vstřelil v jednom zápase víc než branku. Před závěrečným kolem bundesligy není stále znám druhý sestupující, o němž se rozhodne mezi Herthou a Kolínem nad Rýnem, které své duely výrazně prohrály. Blíže přímému sestupu do druhé ligy je nováček z Berlína, který na účast v play off o udržení v soutěži ztrácí dva body.

Pekhart v Hoffenheimu otevřel skóre v 9. minutě zápasu, když přímo k němu brankář vyrazil střelu Didaviho. Sušický rodák tak dal gól ve třetím venkovním duelu za sebou. V 72. minutě trefil Pekhart nejprve břevno, ale dorážkou už dokázal zvýšit na 3:1. Jeho gól se po snížení Braahfeida ukázal jako vítězný.

Skvělý Huntelaar

Hertha dlouho držela proti Schalke šanci na bod, ale druhým gólem ji v 73. minutě zlomil Holtby. Poté ještě vstřelil svou 15. branku v sezoně Raúl a svým dnešním druhým a celkově 27. zásahem se posunul do čela tabulky střelců Huntelaar. Schalke si při rozlučce s Raúlem vybojovalo třetí místo a přímý postup do skupiny v Ligy mistrů.

Kadlecův nos se hojí dobře, klub mu radí žalobu

Podobný vývoj měl i zápas Kolína ve Freiburgu, ovšem s tím rozdílem, že hostům se podařilo vyrovnat díky Podolskému na 1:1. Svým druhým gólem v bundeslize však poslal domácí znovu do vedení slovenský reprezentant Karim Guédé a Freiburg nakonec zásluhou dvou gólů ze závěru zvítězil 4:1.

Za Leverkusen odehrál 60 minut obránce Michal Kadlec a i po operaci nosu patřil podle německých médií k nejlepším hráčům týmu. Na hřišti uvolnil po hodině hry místo Michaelu Ballackovi při jeho posledním domácím utkání za Bayer.

Bez Drobného

Hamburk bez zraněného brankáře Jaroslava Drobného remizoval 0:0 s Mohučí, za kterou odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch. V dresu Hamburku si vychutnal minutu před koncem při svém střídání rozlučku český záložník David Jarolím.

Již korunovaný mistr Dortmund se utkal se sestupujícím Kaiserslauternem a fanoušci se dočkali sedmi branek. Borussia díky hattricku Barriose zvítězila 5:2 a svou rekordní sérii bundesligových zápasů bez porážky natáhla na 27 duelů.

Finalista Ligy mistrů Bayern Mnichov zvítězil 2:0 nad Stuttgartem. Při remíze 0:0 s Mönchengladbachem si zahrál posledních 27 minut záložník Augsburgu Jan Morávek. V akci byli i středopolaři Jan Polák a Petr Jiráček, jejichž Wolfsburg porazil 3:1 Brémy.