Pekhart s Hlouškem utrpěli debakl od Jiráčkova Hamburku

6. 10. 2013 19:36
Fotbalisté Hamburku deklasovali v 8. kole německé ligy Norimberk na jeho hřišti 5:0.
Radost fotbalistů Hamburku.
Radost fotbalistů Hamburku. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hamburku deklasovali v 8. kole německé ligy Norimberk na jeho hřišti 5:0. Petr Jiráček nastoupil za hosty na posledních deset minut. Na straně poražených odehráli celý zápas Adam Hloušek a Tomáš Pekhart, který nastoupil v základní sestavě teprve podruhé v nové sezoně.

Výhru hostů zařídil hattrickem jednadvacetiletý útočník Pierre-Michel Lasogga, který přišel do týmu v září na hostování z Herthy Berlín a do základní sestavy Hamburku se dostal teprve podruhé. Další branky přidali Tolgay Arslan a Nizozemec Rafael Van der Vaart, který se v lize prosadil počtvrté v sezoně.

I přes druhou výhru v ročníku patří Hamburku v tabulce až čtrnácté místo, Norimberk ještě nevyhrál a je s pěti body na šestnácté, "barážové" příčce.

V dalším utkání remizoval Freiburg doma s Frankfurtem 1:1. Václav Kadlec odehrál v dresu hostů 88 minut, naopak zraněný Vladimír Darida neusedl ani na lavičku domácích.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Norimberk - Hamburk 0:5 (59., 62. a 67. Lasogga, 17. Van der Vaart, 74. Arslan), Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:1 (86. Höfler - 64. vlastní Günter).

1. Bayern Mnichov 8 6 2 0 15:3 20
2. Dortmund 8 6 1 1 21:7 19
3. Leverkusen 8 6 1 1 18:8 19
4. Mönchengladbach 8 4 1 3 19:13 13
5. Hannover 8 4 1 3 11:11 13
6. Hertha Berlín 8 3 3 2 14:9 12
7. Stuttgart 8 3 2 3 16:10 11
8. Schalke 8 3 2 3 14:17 11