Pekhart zařídil vítězný gól a pak se nechal vyloučit

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
11. 9. 2011 19:39
Norimberk se posunul na sedmé místo Bundesligy

Kolín nad Rýnem - Jednou z hlavních postav nedělního duelu pátého kola německé Bundesligy mezi Kolínem a Norimberkem se stal český útočník Tomáš Pekhart.

Někdejší forvard Jablonce totiž za stavu 0:1 vybojoval penaltu, kterou rozhodl zápas jeho kolega Timmy Simmons. Ten přitom z pokutového kopu zařídil již první gól hostů.

Pekhart nicméně ještě do poločasu stihl podruhé dostat žlutou kartu za vysokou hru nohou a musel do sprch. Jeho Norimberk ovšem i přes snížení Chihiho vydřel v Kolíně vítězství 2:1, a může se tak radovat ze třetí výhry v sezoně.

Bayern deklasoval Freiburg 7:0, Dortmund doma prohrál
Leverkusen bez Kadlece vyhrál v Augsburgu

Nedělní program německé nejvyšší fotbalové soutěže uzavřel duel mezi Wolfsburgem a Schalke 04, v němž domácí "Vci" porazili vestfálský tým 2:1, byť prohrávali brankou Raúla za 13. minuty. O obrat se dvěma brankami postaral Mario Mandžukič.

Český záložník Jan Morávek vinou svalového zranění nebyl ani na lavičce Schalke. Naopak posledních dvacet minut za Wolfsurg odehrál jiný český záložnk Jan Polák.