reklama

Pellegrini: Nesmíme dopadnout jako United

Sergio Agüero (Manchester City) slaví branku Sergio Agüero (Manchester City) slaví branku autor: Reuters
Fotbalisté Manchesteru City se chtějí při obhajobě titulu vyvarovat podobného kolapsu jako před dvěma lety. A podle Manuela Pellegriniho je pro ně varováním také selhání městského rivala United

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City se chtějí při obhajobě titulu vyvarovat podobného kolapsu jako před dvěma lety. A podle trenéra Manuela Pellegriniho je pro ně varováním také selhání městského rivala United, který sice v sezoně 2012/13 vyhrál anglickou ligu, v minulém ročníku ale skončil až sedmý.

"Před dvěma lety City získalo titul, ale následující sezona byla katastrofální. Byl to ztracený rok," citovala Pellegriniho agentura Reuters. Manchesterský celek tehdy ukončil 44 let dlouhé čekání na triumf v nejvyšší soutěži, ale v následujícím ročníku City skončilo s velkým odstupem druhé za konkurenčním United.

Ani městskému rivalovi se titul obhájit nepovedlo. United sedmou příčkou zaznamenali nejhorší umístění v historii Premier League a poprvé od roku 1990 přišli o účast v evropských pohárech. "To byla také katastrofa, proto musíme hodit minulou sezonu za hlavu a od začátku jít za titulem," přidal Pellegerini.

Džeko prodlouží smlouvu

Jeho týmu se to už částečně povedlo, když v neděli vstoupil do ligy výhrou 2:0 v Newcastlu. "Je těžké srovnávat jednotlivé sezony. Před rokem nám asi moc lidí nevěřilo, navíc to bylo moje první působení v anglické lize," řekl chilský kouč. "Teď máme za sebou rok společné práce, takže vím, že tým umí bojovat, a uvidíme, jestli nějaké trofeje získáme."

Pellegrini také prozradil, že po kapitánovi Vincentu Kompanym, Samiru Nasrim, Aleksandaru Kolarovovi a Sergiu Agüerovi klub brzy prodlouží smlouvu s další oporou - útočníkem Edinem Džekem. "Má velmi důležitou roli, kterou ještě nesplnil. Proto chce také prodloužit smlouvu. Je to pro nás velmi důležitý hráč," uvedl trenér.

reklama