reklama

Pelta nebude předávat pohár vítězi ligy. Zůstává na Mauriciu

Miroslav Pelta zůstává na služební cestě, pohár tak předají vítězům ligy jeho zástupci. Miroslav Pelta zůstává na služební cestě, pohár tak předají vítězům ligy jeho zástupci. autor: CPA Eduard Erben
Vítězům první ligy nebude v sobotu předávat trofej předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, jelikož bude až do pondělí na služební cestě.

Praha - Vítězům Gambrinus ligy nebude v sobotu předávat trofej předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, jelikož bude až do pondělí na služební cestě.

V Hradci Králové by tak v případě triumfu Plzně předali pohár ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas společně s generálním sekretářem FAČR Rudolfem Řepkou, na Spartě pak budou připraveni místopředsedové asociace Jindřich Rajchl a Dušan Svoboda.

"Odsouhlasil si to výkonný výbor"

Pelta se společně s Rajchlem a Řepkou v uplynulých dnech zúčastnil kongresu FIFA na ostrově Mauricius.

Zatímco Řepka s Rajchlem se vracejí do vlasti, předseda podle dlouho dopředu stanoveného plánu ještě pokračuje ve služební cestě.

"Už zhruba před dvěma měsíci se na výkonném výboru odsouhlasilo, že se pan Pelta zúčastní zahraničních cest kvůli zasedání výkonného výboru UEFA a kongresu FIFA, z nichž se vrátí až 3. června," řekl mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Bylo tak dlouho dopředu jasné, že se posledních kol (první ligy) nebude moci osobně zúčastnit," dodal.

Pohár předají Řepka a Rajchl

Řepka s Rajchlem by se měli vrátit v sobotu po 13. hodině a každý vyrazí na jeden ze stadionů, kde se hraje o titul.

Plzeň k němu potřebuje v Hradci Králové vyhrát, v opačném případě jí pomůže jakékoli zaváhání Sparty. Letenští naopak musejí doma porazit Duklu a zároveň doufat ve ztrátu Plzně.

Pokud by souboje skončily výhrou Sparty o gól a remízou Plzně s tím, že Plzeň vstřelí o gól více než Sparta, pak by měly oba celky stejně bodů i shodné skóre a o mistrovi by muselo rozhodnout dodatečné utkání.

reklama