reklama

Pelta: Nemám žádný důvod zasáhnout proti Berbrovi

Roman Berbr (vlevo) a Miroslav Pelta. Roman Berbr (vlevo) a Miroslav Pelta. autor: Milan Kammermayer
Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta pro Český rozhlas uvedl, že ho k zásahům vůči místopředsedovi svazu Romanu Berbrovi neopravňuje žádný z výroků Libora Kovaříka.

Praha  - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta pro Český rozhlas uvedl, že ho k zásahům vůči místopředsedovi svazu Romanu Berbrovi neopravňuje žádný z výroků Libora Kovaříka. Bývalý ligový rozhodčí Berbra ostře kritizoval v pondělním rozhovoru s deníkem Sport.

Pelta se nicméně nechce rozhodovat na základě informací z medií a chce situaci prošetřit při setkání se zainteresovanými stranami.

Kovařík například prohlásil, že fakticky neřídí komisi rozhodčích Dagmar Damková, ale mimo své pravomoci ji ovládá Berbr. K ovládání rozhodčích prý také používá veřejné zesměšňování na seminářích či vyhrožování.

"Rozhodčího Kovaříka jsem uznával jako korektního, férového člověka. Neberu jeho názory na lehkou váhu, na druhou stranu není tam nic, co by mě opravňovalo k tomu, abych okamžitě začal konat z hlediska nějakých významných zásahů," řekl Pelta v pořadu Host do domu na stanici Dvojka. Pro Peltu je prý zásadní, že Kovařík neřekl, že by se během kariéry sudího setkal se snahou o ovlivnění nebo zvýhodnění pro konkrétní klub.

Překvapilo ho prý, že Kovařík nejprve nepřišel za ním. "Domnívám se, že to mělo být první, co měl udělat. Těžko můžu jednat, když nemám podněty od rozhodčích, ale jen z médií," uvedl v oficiálním prohlášení Pelta s tím, že nechce vést žádnou mediální přestřelku.

"Pokud je situace taková, jak pan Kovařík přes média tvrdí, tak tím spíš potřebuji zjistit dost informací na to, abych mohl vyhodnotit její vážnost. Proto se chci sejít se všemi zainteresovanými, zjistit zda a co se opravdu děje, a ne rozhodovat pod tlakem a na základě článku v novinách," uvedl šéf FAČR.

Pelta připustil, že kontroverzní Berbr český fotbalový národ rozděluje. "Je to takový diktátor, tenhle naturel v sobě má. Jeho podřízení jsou jeho armáda a takhle demonstruje i svůj vliv a sílu," řekl Pelta.

reklama