reklama

Pelta: Oslovil jsem Jarolíma, který souhlasí. Mladou Boleslav povede ještě v předkolech pohárů

Karel Jarolím souhlasil s nabídkou, aby převzal reprezentační mužstvo. Teď s tím musí souhlasit i FK Mladá Boleslav Karel Jarolím souhlasil s nabídkou, aby převzal reprezentační mužstvo. Teď s tím musí souhlasit i FK Mladá Boleslav autor: ČTK
Miroslav Pelta vybral pro roli nového trenéra národního týmu Karla Jarolíma. O jeho uvolnění bude jednat s Mladou Boleslaví.

Praha - Překvapení se nekonalo. "Jediný trenér, kterého jsem v souvislosti s uvolněnou pozicí trenéra české fotbalové reprezentace oslovil, je Karel Jarolím," řekl dnes po jednání výkonného výboru FAČR předseda asociace Miroslav Pelta.

"Karel Jarolím s tou nabídkou souhlasil. Nyní budeme jednat s FK Mladá Boleslav o tom, za jakých podmínek trenéra pro potřeby národního týmu uvolní," doplnil Pelta.

"Boleslavští už v té souvislosti přišli s jedním konkrétním požadavkem. Vzhledem k tomu, v jaké fázi sezony se tyto věci dějí, oslovili nás s návrhem, aby Karel Jarolím každopádně odkoučoval zápasy jejich klubu ještě v předkolech Evropské ligy. Vzhledem k tomu, že jde o relativně krátký časový úsek, červenec a srpen, tak myslím, že s tím můžeme souhlasit," dodal předseda FAČR.

"Každopádně bych chtěl, aby Jarolím vedl národní tým v přípravě proti Arménii a potom samozřejmě i 4. září na startu kvalifikace o MS 2018 proti Severnímu Irsku," zmínil Pelta.

Možnost, že se jednání s Mladou Boleslaví ještě zaseknou a Jarolím se u národního týmu nakonec neobjeví, Pelta sice úplně nevylučuje, nicméně se jí vůbec neobává.

"Takový katastrofický scénář by mohl nastat jedině v situaci, že by nějak zásadně změnil názor trenér. Protože když on z klubu odejít chce a má tam ve smlouvě zakotvenou výstupní klauzuli, pak je prostě všechno nastavené a připravené k tomu, že odejde. Každopádně to chceme realizovat jako třístrannou vzájemnou dohodu FAČR, trenéra Jarolíma i Mladé Boleslavi," doplnil Pelta.

Manažerem reprezentace Šeterle, sudí už řídí Listkiewicz

Uzavírám kapitolu národního týmu, oznámil Čech. Kvalifikaci na MS přenechá mladším Uzavírám kapitolu národního týmu, oznámil Čech. Kvalifikaci na MS přenechá mladším Čtěte zde

Nutnost hledat nového reprezentačního kouče vyvolalo rozhodnutí Pavla Vrby, který po neúspěšném Euru 2016 od národního týmu odešel a zamířil do ruského klubu Anži Machačkala. Doprovodil ho tam i Dušan Fitzel, dosud manažer národního týmu.

I tato pozice už je ale na FAČR znovu obsazena. "Svou působnost i na A-tým rozšíří Jaromír Šeterle, který dosud dělal manažera reprezentační jedenadvacítce," řekl Pelta.

Novým předsedou komise rozhodčích jmenoval výkonný výbor FAČR polského experta Michala Listkiewicze.

Na jaře z této funkce odstoupila kvůli svému vytížení v mezinárodním fotbale Dagmar Damková, dočasný předseda Miroslav Tulinger po řadě afér a velké kritice skončil na konci soutěžního ročníku. A Pelta se rozhodl nahradit ho Listkiewiczem, někdejší rozhodcovskou hvězdou z Polska, později předsedou tamní asociace.

Ze zákulisí probublávají spekulace, že velké sváry provázejí jednání o složení nové Listkiewiczovy komise. "Dnes byl jmenován pan Listkiewicz, na příští zasedání připraví návrh složení té komise, na pořadu jednání dnešního výkonného výboru složení komise nebylo," prohlásil Pelta.

Od Listkiewicze si slibuje, že bude mediálně vstřícnější než jeho předchůdci, a sudí proto budou mít lepší mediální obraz.

Nového titulárního sponzora nejvyšší fotbalové soutěže zatím Pelta nemá. "Do zahájení nového ročníku ligy ještě nějaký čas zbývá. Pokud by se ovšem soutěž rozehrála, aniž bychom toho sponzora v danou chvíli uzavřeného měli, bral bych to jako svoji prohru," řekl Pelta.

reklama