reklama

Pelta se sejde s Kovaříkem. A Příhodu prý vyhodil Královec, ne Berbr

Miroslav Pelta se na konci týdne sejde s Liborem Kovaříkem Miroslav Pelta se na konci týdne sejde s Liborem Kovaříkem autor: Milan Kammermayer
Předseda FAČR Miroslav Pelta stále řeší kauzu kolem výroků bývalého sudího Libora Kovaříka, se kterým se chce koncem týdne sejít. Zároveň odmítá, že by vyřazení sudího Radka Příhody z týmu pro řízení zápasů Ligy mistrů mělo nějakou souvislost s mstou místopředsedy Romana Berbra.

Praha - Už měsíc uplynul od doby, kdy si bývalý fotbalový sudí Libor Kovařík postěžoval na poměry v českém fotbale z hlediska rozhodčích a na vliv, který má pro jejich nasazování místopředseda FAČR Roman Berbr. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta i po tak dlouhé době kauzu stále řeší a na konci tohoto týdne se konečně sejde s Kovaříkem, aby si nechal jeho svědectví vysvětlit osobně.

"S Liborem Kovaříkem už jsem se spojil telefonicky, dlouho jsme to rozebírali a rozhodli jsme se, že se sejdeme a promluvíme si, mám k němu důvěru, bral jsem ho vždycky jako autoritu. Určitě z té naší schůzky vyplyne i nějaký závěr, který přednesu médiím," slíbil novinářům Pelta.

Nejenže si od Kovaříka nechá zopakovat všechno, co už proběhlo v médiích, ale zároveň by se chtěl i on na něco zeptat. "Mám v hlavě představu, že mu položím pár konkrétních dotazů, ty si zatím nechám pro sebe, chci znát nejdřív jeho názor. Jedna věc je, co řeknete do novin, a druhá, co řeknete doma manželce, tak bych to nějak srovnal. Takže je možné, že to bude vypadat trochu jinak, když se sejdeme osobně," prohlásil předseda asociace.

Předem prý ale odmítá obvinění, která z úst Kovaříka padla. Tedy že Berbr ovlivňuje nasazování rozhodčích na jednotlivé zápasy, mluví do složení listiny sudích a podobně.

Příhoda? Zeptejte se Královce

"Tohle jednoznačně odmítám, obsazování má na starosti komise rozhodčích, neumím si představit, že by to bylo jinak, protože by to mentálně nezvládli ani členové komise a v interních kruzích by se tahle informace neudržela. Co se týče listiny, tam nominuje sudí zvlášť komise rozhodčích pro Čechy, zvlášť pro Moravu."

Neustále přetrvávající kauzu prý průběžně diskutuje i s šéfkou Dagmar Damkovou a Berbrem. "S Dášou a Romanem se scházím a komunikuji permanentně, protože ta témata jsou silná, takže o tom mluvíme. Je férové, abych slyšel názory všech zúčastněných. V našich schůzkách zaznělo to, že pokud je předseda přítomný na semináři rozhodčích, neměl by tam prezentovat své názory, protože to není v jeho kompetenci, to musíme do budoucna vyřešit," uvedl Pelta.

Na závěr středečního setkání s novináři Pelta okomentoval vyřazení Radka Příhody z československého týmu sudích pro řízení zápasů Ligy mistrů. Podle předsedy za tím nestojí Berbrova msta.

"Radek příhoda byl pravidelným účastníkem tohoto týmu, který jezdil s Pavlem Královcem, a právě ten rozhodl, že udělá změnu, takže se spíš musíte zeptat jeho, proč se k tomu odhodlal. Já v tom nic dalšího nehledám," přiznal Pelta.

reklama