reklama

Pelta, Voldemort a šéf Sparty. Fotbalový žebříček Top 50

Miroslav Pelta, jednička žebříčku Top 50, v karikatuře Petra Vyorala Miroslav Pelta, jednička žebříčku Top 50, v karikatuře Petra Vyorala autor: Aktuálně.cz
Deníky Aktuálně.cz a Insider přinášejí první vydání žebříčku padesáti nejvlivnějších lidí v českém fotbalu, který sestavuje reportér Luděk Mádl.

Praha – Deníky Aktuálně.cz a Insider začaly uveřejňovat žebříček padesáti nejvlivnějších osob českého fotbalu. Jeho úvodní podobu si můžete prohlédnout ZDE.

Žebříček sestavil respektovaný fotbalový reportér Luděk Mádl  - údaje pro něj sbíral dlouhodobě, posledních několik měsíců pak velmi intenzivně.

"Top 50" přinášíme pár dní před chvílí, kdy si fotbal zvolí nového šéfa, předsedu FAČR. Na aktuální pořadí žebříčku ale mají samozřejmě vliv i další události: průběh a výsledky končící Gambrinus ligy, kvalifikace pro MS, v níž sehraje Bílkův tým nejbližší zápas s Itálii už příští pátek, ale třeba také vyšetřování událostí kolem takzvané Křetínského tašky.

Kompletní žebříček Top 50 českého fotbalu
najdete ZDE

Žebříček je součástí nové knihy o fotbalovém zákulisí "Kmotr Fotbal", kterou sepsal Luděk Mádl (koupit si ji můžete ZDE)

V tuto chvíli je na čele žebříčku předseda FAČR Miroslav Pelta, na druhém místě Roman Berbr, o němž Luděk Mádl s odkazem na postavu Voldemorta z Harryho Pottera píše jako o tom, "jehož jméno se nevyslovuje", a na třetím spolumajitel a šéf Sparty Daniel Křetínský.

Je nanejvýš pravděpodobné, že první změna pořadí  – a počítáme, že může být docela podstatná na kterékoliv z padesáti sledovaných pozic – přijde po valné hromadě FAČR příští sobotu.

reklama