reklama

Pelta vyzval předsedkyni ORK Haindlovou, aby rezignovala

Předseda FAČR Miroslav Pelta přiznal, že Výkonný výbor vyzval předsedkyni ORK Markétu Haindlovou k odstoupení. Předseda FAČR Miroslav Pelta přiznal, že Výkonný výbor vyzval předsedkyni ORK Markétu Haindlovou k odstoupení. autor: Eduard Erben
Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR vyzval na svém pondělním zasedání předsedkyni Odvolací a revizní komise FAČR Markétu Haindlovou k odstoupení ze své funkce.

Praha - Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR vyzval na svém pondělním zasedání předsedkyni Odvolací a revizní komise FAČR Markétu Haindlovou k odstoupení ze své funkce kvůli její neoprávněné reakci po posledním zasedání Výkonného výboru a také proto, že za zády Výkonného výboru komunikovala s UEFA a FIFA.

"Markéta pod vlivem emocí toho, že se chtěla zastat kamaráda pana Goldy (Jiří, bývalý předseda Disciplinární komise FAČR), poslala na UEFA rozhodnutí Výkonného výboru, které jsme neschválili," řekl po zasedání Výkonného výboru předseda FAČR Miroslav Pelta.

"Bylo to diametrálně odlišné od našeho usnesení, s UEFA má právo navíc komunikovat jen předseda či generální sekretář. Z její strany to bylo velmi nešťastné, i když nevěřím, že úmyslné," dodal.

Brnčal nahradí do března Goldu

Místopředsedu DK FAČR Romana Brnčala pak Výkonný výbor vyzval k tomu, aby se ujal předsednictví komise do té doby, než bude zvolen nový předseda.

"Na dalším zasedání Výkonného výboru v březnu bude jmenován nový předseda, do té doby zaručuju, že nového předsedu zvolíme. Jednání probíhají, je ale možné, že v předsednictví zůstane," objasnil předseda FAČR.

Výkonný výbor zároveň zrušil své předchozí rozhodnutí o tom, že se druholigový klub FK Bohemians Praha musí přejmenovat.

FK Bohemians se nemusí přejmenovat

"Od začátku roku přišlo už několik soudních rozhodnutí, pozastavili jsme proto své rozhodnutí o nutnosti přejmenování FK Bohemians Praha, protože padlo nové rozhodnutí soudu o zmatečnosti toho, že se klub musí přejmenovat," uvedl Pelta.

"Čekáme na rozhodnutí soudu, abychom neudělali něco nezvratného. Pokaždé po tom rozhodnutí slaví vždycky všechny strany, protože si to rozhodnutí vykládají tak, že mají pravdu," doplnil.

Poslední novinkou je informace, že od nové sezony bude zaveden nový název Fotbalová národní liga místo současného názvu druhé nejvyšší soutěže Druhá fotbalová liga.

reklama