reklama

Penalta Bernu pomohla, začínal být zoufalý, píší Švýcaři

Penalta, kterou Hoarau proměnil Penalta, kterou Hoarau proměnil autor: Reuters
Švýcarská média přiznávají, že penalta Bernu proti Spartě v Evropské lize ukončila trápení.

Bern - Zbývalo čtvrt hodiny k tomu, aby český fotbal opět měl v jarní části pohárů svého zástupce. Jenže pak Bern proti Spartě dostal výhodu pokutového kopu a to rozhodlo o čtvrtečním vítězství Young Boys, a tedy i o postupu švýcarského klubu ze skupiny Evropské ligy. Tamní média se netají tím, že penalta Bernu zásadně pomohla a v podstatě ho dovedla k výsledku 2:0.

"Jedno malé přistrčení Vilotiče od sparťanského reprezentanta Kadeřábka sudímu Göcekovi stačilo. Penalta vyvedla Bern ze začínajícího zoufalství," komentuje klíčovou situaci švýcarský deník Blick.

Velký podíl na vítězství pak podle největšího švýcarského listu měl brankář Mvogo, který zneškodnil velké šance Krejčího a Hušbauera. "Černá kočka jasně ukázala, proč nakoukla do reprezentačního áčka už ve dvaceti letech," dodává Blick.

Smolařem zápasu byl prý naopak Japonec Kubo, který jednou při samostatném úniku trefil boční síť a podruhé nechal vyniknout brankáře Štěcha.

"Spartě umělý povrch nedělal problém"

Švýcaři poukázali také na to, že Spartě chyběl kvůli zranění nejlepší útočník David Lafata. "I přesto si hosté vypracovali několik příležitostí, které ke štěstí Bernu nevyužili. Přesto měli Young Boys vést mnohem dřív, protože byli nebezpečnější," myslí si list Tages-Anzeiger.

Podobně popisuje zápas také Neue Zürcher Zeitung. "Na první pohled bylo jasné, že proti Bernu stojí špičkový klub. Spartě umělý povrch nečinil větší potíže, dobře kombinovala a z tohoto pohledu nebyla za Bernem pozadu," dodává deník.

Velkým tématem pro švýcarská média je i osud Renata Steffena, který přidal v nastavení druhý gól Bernu a kolem kterého prý údajně krouží německý Mönchengladbach. "Opět prokázal svou rychlost, Young Boys ho budou v zimě jen těžko držet," prohlašuje Blick.

Svěřenci Uli Forteho úspěchem proti Letenským v médiích trochu přebili vyřazení Curychu z pohárů. Ten totiž prohrál poslední zápas s Mönchengladbachem, ale i přesto budou mít v jarní fázi pohárů švýcarští fanoušci rovnou dvě želízka. V Lize mistrů si totiž další zápasy zajistila Basilej.

reklama