reklama

Pešice nominoval na Kanadu, do repre se vrací Vydra a Krejčí

Ladislav Krejčí se vrací do reprezentace po delší odmlce. Ladislav Krejčí se vrací do reprezentace po delší odmlce. autor: CPA Eduard Erben
V nominaci fotbalové reprezentace na přípravné utkání s Kanadou je většina opor včetně Petra Čecha a Tomáše Rosického. Chybí jen zraněný Jaroslav Plašil.

Praha - V nominaci fotbalové reprezentace na přípravné utkání s Kanadou je většina opor včetně Petra Čecha a Tomáše Rosického. Chybí jen zraněný Jaroslav Plašil.

Naopak se po zranění vrací Matěj Vydra a také Ladislav Krejčí, který naposledy reprezentoval v březnu. Nominaci dnes oznámil trenér Josef Pešice.

Zatímco v závěru kvalifikace o mistrovství světa měl Pešice k dispozici 23 hráčů, tentokrát sestavil jen osmnáctičlenný výběř. V nominaci nejsou například sparťané David Lafata, Josef Hušbauer či plzeňští hráči Tomáš Hořava a Václav Procházka. Nedostalo se ani na Michala Kadlece, kterého prý není třeba zkoušet, proto dostali prostor jiní hráči.

"Chci dát šanci Ondrovi Čelůstkovi a dalším hráčům z nastupující generace, jako jsou Krejčí, Vydra, Mazuch a další. Proto jsme skládali tým tak, aby tito hráči mohli hrát," řekl Pešice na tiskové konferenci. "Proto jsem také rád, že je tu Tomáš Rosický, aby těmto mladým hráčům usnadnil roli," dodal.

"Minule jsme vyhověli Arsenalu. Teď jsem s Tomášem mluvil a je fit. Přislíbil účast. Pokud se nestane nic v tom dnešním a nedělním utkání Arsenalu, tak přijede," řekl Pešice.

Z tradičních opor nevyužije kromě Michala Kadlece už jen Plašila, který má zdravotní problémy. "Zítra má projít speciálním vyšetřením, pak se bude se vědět, o jaké zranění se přesně jedná," uvedl Pešice.

Reprezentace se sejde v úterý 12. listopadu. Chybět na srazu bude manažer Vladimír Šmicer, který jako jediný z dosavadního realizačního týmu již definitivně skončil. "Domluvil se s předsedou Miroslavem Peltou, že utkání s Kanadou již vynechá," řekl mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář. Zápas se bude hrát v pátek 15. listopadu v Olomouci.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravné utkání proti Kanadě (15. listopadu v Olomouci):

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Petr Čech Chelsea 105 0
Tomáš Vaclík Sparta 1 0
Obránci Tomáš Sivok Besiktas 44 3
Theodor Gebre Selassie Brémy 26 1
Marek Suchý Spartak Moskva 16 0
Ondřej Mazuch Dněpropetrovsk 2 0
Ondřej Čelůstka Sunderland 0 0
Záložníci Tomáš Rosický Arsenal 93 21
Petr Jiráček Hamburk 26 3
Tomáš Hübschman Šachtar Doněck 56 1
František Rajtoral Plzeň 12 0
Ondřej Vaněk Jablonec 5 0
Vladimír Darida Freiburg 15 0
Bořek Dočkal Sparta 5 2
Ladislav Krejčí Sparta 3 1
Útočníci Václav Kadlec Frankfurt 7 2
Libor Kozák Aston Villa 7 2
Matěj Vydra West Bromwich 8 2
reklama