reklama

Pešice opory nešetří, nově pozval jen Čelůstku a Mazucha

Ondřej Čelůstka, hráč Sunderlandu, je novou tváří v reprezentačním výběru. Ondřej Čelůstka, hráč Sunderlandu, je novou tváří v reprezentačním výběru. autor: Twitterový účet Ondřeje Čelůstky
Nový kouč česká fotbalové reprezentace do utkání s Maltou a Bulharskem pošle nejsilnější možný kádr, nově pozval jen Čelůstku a Mazucha.

Praha - Obránce Sunderlandu Ondřej Čelůstka se poprvé v kariéře objevil v nominaci fotbalové reprezentace. Je v týmu pro zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa na Maltě a v Bulharsku.

V nominaci nechybí ani kapitán Tomáš Rosický, který zvažoval svoje další působení v národním celku. Složení týmu dnes oznámil nový trenér Josef Pešice, který po zářijových prohrách s Arménií a v Itálii nahradil Michala Bílka.

Pešice je rád, že s Rosickým může dál počítat. I když se záložník Arsenalu v posledním utkání v Turíně zranil a sám přemítal nad svojí další budoucností v reprezentaci, nakonec na kvalifikační finiš dorazí. "S Tomášem jsem komunikoval a byl jsem překvapen, jak obrovsky se zachoval. Hned mi řekl, že pokud bude zdráv, přijede a nastoupí," uvedl Pešice.

Netuší ale, jaké má Rosický plány po kvalifikaci. "Nebavili jsme se spolu, co bude dál. Pro mě je důležité, že Tomáš dorazí na nejbližší dvojutkání," podotkl Pešice.

Češi už prakticky ztratili reálné šance na postup na světový šampionát. Dva zápasy před koncem ztrácejí na druhou příčku své skupiny, z níž by mohla vést cesta do baráže, čtyři body. A navíc by potřebovali souhru výsledků v dalších skupinách. Národní tým se představí 11. října na Maltě a o čtyři dny později zakončí kvalifikaci v Bulharsku. "Ale šance pořád žije. Důležité je, abychom zvládli zápas na Maltě a měli naděje až do posledního zápasu," přál si Pešice.

Debutu by se mohl dočkat Čelůstka, který v týmu zastoupí zraněného plzeňského zadáka Limberského. Do týmu se po delší odmlce vrací také stoper Dněpropetrovsku Ondřej Mazuch a útočník Norimberku Tomáš Pekhart.

Pešicemu komplikuje život, že kvůli druhé žluté kartě v kvalifikaci nesmí na Maltě nastoupit Gebre Selassie a Kozák. "Proto dostane asi tentokrát v útoku větší prostor Václav Kadlec," zdůraznil kouč.

Kvůli vyloučení v Turíně nesmí hrát jeden zápas ani Daniel Kolář, ten se ale v Pešiceho nominaci neobjevil vůbec.

Nominace pro utkání s Maltou a Bulharskem

Brankáři Petr Čech Chelsea
Václav Drobný Hamburk
Tomáš Vaclík Sparta
Obrana Michal Kadlec Fenerbahce
Ondřej Čelůstka Sunderland
Ondřej Mazuch Dněpropetrovsk
Theo Gebre Selassie Werder Brémy
Václav Procházka Plzeň
Tomáš Sivok Besiktas
Marek Suchý Spartak Moskva
Záloha Tomáš Rosický Arsenal
Tomáš Hořava Plzeň
Josef Hušbauer Sparta
Tomáš Hübschman Doněck
Petr Jiráček Hamburk
Jaroslav Plašil Catania
František Rajtoral Plzeň
Ondřej Vaněk Jablonec
Útok Libor Kozák Aston Villa
Václav Kadlec Eintracht Frankfurt
David Lafata Sparta
reklama