Liberec v poháru ostudně vypadl s třetiligovými Zbuzany. Trapný zápas, líčí kouč

Aktualizováno 25. 8. 2021 20:51
Fotbalisté Liberce ve 2. kole českého poháru senzačně vypadli s třetiligovými Zbuzany po domácí prohře 1:2. Slovan v tomto ročníku opouští MOL Cup jako první zástupce nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha si nezvedli sebevědomí po špatném vstupu do první ligy, ve které z úvodních pěti kol získali jediný bod a jsou na posledním místě tabulky se skóre 1:9.
Theo Gebre Selassie
Theo Gebre Selassie | Foto: ČTK

Dalších sedm prvoligových týmů dnes naopak postoupilo. Ostrava se trápila v Hlučíně a outsidera porazila 1:0 až gólem v prodloužení, Pardubice stejným výsledkem udolaly dalšího třetiligového soupeře Hostouň. Bohemians 1905 zvítězili v Sokolově 6:0, Olomouc přehrála Uničov 4:2 a Teplice zdolaly další tým z třetí nejvyšší soutěže Benešov 1:0. České Budějovice rozdrtily Sedlčany 6:0 a s divizním protivníkem si venku poradila i Karviná, která ve Slavičíně vyhrála 5:1.

Zbuzany na stadionu u Nisy poslal do vedení už v osmé minutě Zákostelský. Liberecké šance na vyrovnání zlikvidoval brankář Soukup a v 70. minutě Zákostelský zvýšil. Za sedm minut domácí vrátil do hry náhradník Mészáros, ale Severočeši navzdory závěrečnému tlaku už víc nezvládli a blamáž neodvrátili.

"I když tam byly nějaké změny, tak sestava, která dnes nastoupila, jednoznačně měla soupeře porazit. Zvlášť když nám hrály karty do rukou, že jsme hráli doma před fanoušky, kterým se tímto omlouvám za celý zápas. Je to velká ostuda, tohle se nemělo stát," řekl v nahrávce pro média Hoftych, jehož pozice je ve velkém ohrožení.

"Uvidíme, nechám si prostor do zítra. Myslím, že stejně tak bude nějaká reakce od vedení, které tohle nemůže přejít. Jsem natolik zkušený, že vím, že trenér je vždy zodpovědný. Já se zodpovědnosti nezříkám. Tohle je trapný zápas, který určitě není dobrou vizitkou. Uvidíme, co bude zítra. I já zvážím své možnosti," dodal Hoftych.

Baník po nedělním ligovém debaklu 0:4 s mistrovskou Slavií dlouho nedokázal zlomit hlučínský odpor. Po vyloučení domácího Waky z 83. minuty v závěru zahodil penaltu Kuzmanovič. Ostravští se dočkali až ve 105. minutě díky trefě střídajícího debutanta Smékala.

Také trápení Pardubic na hřišti Hostouně ukončil náhradník v prodloužení. Sychra o postupu východočeského favorita rozhodl v 99. minutě premiérovým gólem za A-tým.

Bohemians 1905 v prvním poločase zařídili dvoubrankový náskok Fulnek s Novákem, kteří se trefili i po změně stran. Další branky Pražanů přidali Köstl a Květ. "Klokani" se dočkali premiérové soutěžní výhry v sezoně.

Teplicím, které v ligovém ročníku prohrály čtyři z dosavadních pěti utkání, v Benešově k triumfu stačila Fortelného branka z 30. minuty.

K olomouckému vítězství v Hlučíně přispěl dvěma góly Zifčák. Dvaadvacetiletý útočník potvrdil formu z ligy, kde se třemi brankami vede týmovou tabulku střelců. Za Sigmu skórovali také Zmrzlý a náhradník Růsek.

Po dvou brankách v Sedlčanech zaznamenalo českobudějovické duo Škoda, Mršič. Přesně mířili i jejich spoluhráči Bassey a střídající Hellebrand.

Také Karviná oslavila premiérovou výhru v ročníku. Dva góly zaznamenal Křapka, brankáře Slavičína překonali i Svoboda, Nešický a Jurásek.

Až ve 3. kole zasáhne do MOL Cupu nejlepší pětice z minulé sezony nejvyšší soutěže - obhájce Slavia, Sparta, Jablonec, Slovácko a Plzeň. Všechny tyto celky se představily v kvalifikaci evropských pohárů.