Petrouš: Plzeň by nám nedala gól, i kdyby hrála dva zápasy

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 5. 2013 9:00
Slavii se totiž v Plzni povedl podobný kousek jako před dvěma lety. A na její lavičce u toho byl opět Michal Petrouš.
Michal Petrouš si "životní" výhru v Plzni po zápase hodně užíval. Jako první výhru slavil se svým asistentem Ivem Knoflíčkem. | Foto: CPA

Plzeň - Přestože Plzeň neprohrála žádný z 11 posledních ligových zápasů na domácím hřišti a Slavia vyhrála jen jediný z předchozích 21 zápasů v lize na soupeřově hřišti, sobotní vzájemný zápas v rámci 27. kola Gambrinus ligy však všechny prognózy postavil na hlavu.

Slavii se totiž v Plzni povedl podobný kousek jako před dvěma lety. A na její lavičce u toho byl opět Michal Petrouš. Plzeň tehdy hrála rovněž o titul a čtyři kola před koncem doma sice vedla ještě v 88. minutě 2:0, přesto Slavia dokázala vyrovnat na 2:2.

Tentokrát Slavia zkomplikovala Plzni boj o titul ještě víc. Díky gólu Milana Škody vyhrála 1:0, a to přesto, že hrála od 19. minuty bez vyloučeného Martina Juhára. A pokud v neděli Sparta doma porazí Mladou Boleslav, stáhne náskok na vedoucí Plzeň opět na dva body.

"Pro mě to byl nejtěžší zápas v mé poměrně krátké kariéře, tedy doufám, že jen dosud krátké," rozplýval se na tiskové konferenci po zápase Petrouš, který po návratu na lavičku dovedl Slavii k výhrám 5:1 nad Jabloncem a nyní v Plzni.

Pane Petrouši, jak Vám je po výhře na hřišti lídra tabulky, kterou jste vybojovali i před brzké vyloučení Martina Juhára?
Šli jsme té výhře naproti, bylo to o taktice a o srdíčku. Dík patří i zkušeným hráčům, kteří si to tam pohlídali. Jestli bude hrát Slavia takhle dál i v jedenácti, nemám strach, že by v příští sezoně nehrála o vyšší příčky.

Vnímal jste nějak na lavičce, že výhrou nabídnete Spartě šanci vrátit se do boje o titul?
Vůbec neřeším, že jsme pomohli Spartě. Měl jsem po příchodu na lavičku krátkodobý cíl, pomoci Slavii hrát fotbal, který by naše fandy bavil.

A řeknete nám alespoň Váš tip, kdo vyhraje titul?
I když Plzeň dnes prohrála, má podle mě takový tým, aby titul vyhrála. Takže si myslím, že to zvládnou.

Neřekl jste dnešní výhrou o prodloužení smlouvy na příští sezonu?
Trénovat Slavii je za odměnu, koho by to nelákalo vést ji dál, je to splnění mého velkého snu, navíc mi to bylo dopřáno z nebes dvakrát a moc si toho vážím.

Je ve Vašem někdo, koho byste za dnešní výkon zvlášť vyzvedl?
Hlavně Milanovi (Škodovi) jsem ten gól strašně přál, pracoval poctivě, ale nemohl se dlouho prosadit. Teď si bude věřit, byla to krásná trefa. Navíc to bylo důležité i z hlediska toho, že ten gól padl ještě před vyloučením, pak bychom to měli velmi těžké.

Jak jste vůbec viděl vyloučení Martina Juhára z Vaší pozice?
Nabouralo to hodně naší taktiku. Klukovina, kterou udělal, se neslučuje s profesionálním přístupem. Viděl jsem, že došlo k jasnému střetu loktu s Horváthovým zátylkem, jasná červená. I kdyby to byl náznak, tak je to velká hloupost.

Když především ve druhém poločase mířil do velkého vápna jeden centr Plzně za druhým, jak Vám bylo?
K výhře velkou měrou přispěl Kamil Čontofalský, až na jeden míč stáhl všechny míče ze vzduchu. Chytal fantasticky, všechny centry měl.

Kdy jste začal věřit tomu, že tady vyhrajete?
Když bylo tak deset minut do konce, říkal jsem si, že máme asi takovou přízeň shůry, že Plzeň nám už góla nedá, ani kdyby hrála dva zápasy za sebou.