reklama

Petrouš zůstává koučem Slavie, Kusého střídá Šeterle

Michal Petrouš. Michal Petrouš. autor: CPA
Michal Petrouš si dobrými výsledky na jaře udržel pozici hlavního kouče Slavie i pro další sezonu.

Praha - Trenérem fotbalistů Slavie Praha zůstane i v příští sezoně Michal Petrouš, který tým vedl v posledních pěti duelech uplynulého ligového ročníku. Klub se s ním dnes dohodl na pokračování spolupráce.

Slavia dnes také oznámila, že na místě generálního ředitele střídá Zbyňka Kusého Jaromír Šeterle.

Petrouš si setrvání na slávistické lavičce vysloužil povedeným závěrem uplynulé sezony. Poté co nahradil Petra Radu, dokázal s týmem vyhrát čtyři zápasy po sobě a prohrál až v posledním kole v Jihlavě. Slavia zakončila sezonu na sedmém místě.

"Ohromně si toho vážím. Po tak krátkém období mám tu čest podruhé trénovat Slavii," uvedl v tiskovém prohlášení Petrouš. "Musím říct, že je to také obrovská zodpovědnost. Slavia čeká delší dobu na úspěch, moc bych si přál, abych u něj mohl být. Abychom to spolu s klukama pro Slavii vybojovali," dodal Petrouš.

Věří, že Slavia má na to, aby se v příští sezoně poprala o nejvyšší příčky. "Musím se přiznat, že mě hrozně nabilo posledních pět kol. Kádr nemáme špatný, věřím, že budeme úspěšní. Pokusíme se prát o příčky nejvyšší," dodal Petrouš.

Třiačtyřicetiletý Petrouš začne novou sezonu jako hlavní trenér slávistického "áčka" už podruhé. Pražany vedl už v době největší krize, kdy se řešilo, zda klub kvůli existenčním ekonomickým problémům udrží první ligu. V říjnu 2011 ho tehdy nahradil František Straka.

V 26 zápasech na slávistické lavičce dosáhl Petrouš na jedenáct výher a devět remíz. Pouze v šesti případech pod ním Pražané prohráli.

Šeterle střídá Kusého

Zkušený funkcionář Jaromír Šeterle se stal novým generálním ředitelem fotbalové Slavie Praha. Ve funkci nahradil Zbyňka Kusého, který v klubu po ročním působení končí. Šeterle se vrací do Slavie po čtrnácti letech.

"Se Zbyňkem Kusým jsme se dohodli, že naše spolupráce už nebude nadále pokračovat. Za jeho práci pro Slavii v uplynulé sezoně mu patří poděkování," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva Slavie Adam Řebíček. Spolu s Kusým skončil také manažer sportovního vývoje Luboš Kubík, který do Edenu přišel v listopadu minulého roku.

Kusý, bývalý hokejový funkcionář Pardubic, působil ve Slavii v roli generálního ředitele od loňského května. Ve funkci tehdy nahradil Miroslava Platila, který v Edenu z osobních důvodů skončil.

"Do Slavie jsem přišel s určitou vizí a projekty. Ten nejvýznamnější byl vstup generálního partnera - silného a finančně odpovídajícího významu klubu. Některé věci se povedly, nového generálního partnera jsem však bohužel za uplynulou sezonu do klubu nepřivedl," poukázal Kusý na jeden z důvodů, který zřejmě přispěl k jeho odchodu z Edenu.

Šeterle už ve Slavii pracoval v letech 1995 až 1999 jako sportovní manažer a stál za úspěchy klubu v roce 1996 - mistrovským titulem a postupem do semifinále Poháru UEFA. Pak se vrátil do manažerské role v Plzni a v sezoně 2002/03 zamířil do Mladé Boleslavi, kde strávil deset úspěšných let.

V sobotu Šeterle na valné hromadě Fotbalové asociace ČR neúspěšně kandidoval na funkci místopředsedy za ligu. Při volbě prohrál se sparťanem Dušanem Svobodou.

reklama