reklama

Petržela dal druhý nejhezčí gól kariéry: O těch houslích jsem ani nevěděl

Podívejte se na krásné Petrželovo sólo. Youtube
Plzeňský fotbalový záložník Milan Petržela přidal gólovou pojistku v utkání Evropské ligy proti běloruskému Dinamu Minsk, nad kterým Viktoria vyhrála 2:0. V rozhovoru přiznal, že pořádně ani netušil, jak gól dal, a že skórovat byl úkol, se kterým šel na hřiště už z lavičky.

Plzeň - Rozkaz zněl jasně: Dej gól! Tak Milan Petržela v 74. minutě vběhl na plzeňský trávník a o minutu později už se radoval z gólu na 2:0, který potvrdil výhru Západočechů v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy proti Dinamu Minsk.

A nejen to, jeho trefa opravdu stála za to, obešel tři hráče, jednomu prošťouchl míč mezi nohama a pak ho levačkou odrazem od tyče poslal za záda gólmana.

V rozhovoru po zápase novinářům přiznal, že jde o jeho druhý nejhezčí gól kariéry a to, že během individuální akce nasadil jednomu z hráčů housle, se dozvěděl až od televizních komentátorů.

Kolik hezčích gólů jste v kariéře dal?
Asi jen ten po sólu přes celé hřiště proti Hradci, to bude tak všechno. Teď mi říkali novináři z televize, že jsem toho borce udělal ještě 'houslema', to jsem ani nevěděl, a od té tyčky je gól vždycky hezčí. I pro diváky, že si to užili. Samozřejmě jsem rád, že to tam spadlo.

Měl jste v hlavě přesně rozmyšleno, co uděláte?
Jak jsem dostal balon od Rajtyho (Františka Rajtorala), tak jsem zvedl hlavu a viděl jsem, že před brankou nikdo není. Snažil jsem se to takhle zaseknout na levačku, podařilo se to akorát do kroku a pak jsem vystřelil.

Než jste šel na hřiště, tak jste měl u postranní čáry dlouhý rozhovor s trenéry, co vám kladli na srdce?
Samozřejmě říkali, že když to půjde, ať dám gól. Ale zasmáli se. Nevím, proč se smáli. (smích) Pak nás nabádali, ať podržíme balon vepředu, nepouštíme Dinamo do nějakého tlaku, ať nás ničím nezaskočí, a abychom z toho neudělali nějaké drama. Chtěli, abychom to dohráli v klidu.

Myslíte, že vás teď bude trenér používat jako takového žolíka?
No to ne. Já doufám, že mě trenér nebude brát jen jako žolíka a že mi dá někdy čuchnout i od začátku.

V druhém utkání vyhrál Rapid nad Villarrealem a právě tam vyrážíte k příštímu zápasu, věříte si teď na favorita o to víc?
Proti španělským celkům se nehraje každý den, pojedeme tam v klidu odehrát zápas naplno a pokusíme se o překvapení.

reklama